Öğrencilere ve eğitime verdiği destekle her zaman adından söz ettiren Akdağmadeni Belediyesi Atatürk Ortaokulu kütüphanesine toplamda 353 adet kitap ve Okul bünyesinde başlatılan bağlama kursuna katılan öğrencilere 18 adet bağlama hediye etti.

Belediye Meclis toplantı salonun da, öğrencilere teslim edilmek üzere hazırlanan eğitim setlerinin ve okul bünyesinde açılan bağlama kursuna katılan öğrencilere alınan bağlamaların teslimi sırasında konuşan Belediye Başkanı Suphi Daştan, "Belediye olarak eğitim ve öğrencilerimizin gelişimi konusunda elimizden gelen her türlü desteği sunmaya devam ediyoruz. Atatürk Ortaokulumuzun eksikliklerinin giderilmesi konusunda 353 adet kitap okulumuzun kütüphanesine alınarak, Okul Müdürü Mehmet Özen eşliğinde öğrencilerimize teslim ediyoruz. Bu kitaplar inşallah öğrencilerimize ışık olacak ve kendilerine sağlam bir gelecek hazırlamak adına katkı sağlayacaktır. Bu yıl içerisinde köylerimizde bulunan okullarımıza 6630 adet eğitim kitabı olmak üzere Atatürk Ortaokulumuzla beraber toplamda 6983 adet eğitim seti okullarımıza teslim edilmiştir. Yapılan bu kitap yardımlarının değerli öğrencilerimizin eğitimine katkı sağlamasını temenni ederek gelecekte gösterecek oldukları başarılarda küçükte olsa faydamız olursa bizler mutlu oluruz" dedi .

BAĞLAMA KURSUNA KATILAN ÖĞRENCİLERE 18 ADET BAĞLAMA HEDİYE EDİLDİ
Başkan Daştan Atatürk Ortaokulu bünyesinde açılan bağlama kursuna katılan öğrencilere önceden verdiği sözü tutarak 18 adet bağlama hediye etti. Başkan Daştan "Öğrencilerimizin müzik yeteneklerini geliştirmesi konusunda Belediyemiz öğrencilerimize gerekli desteği vermeye devam edecektir. Yeter ki çocuklarımız kendilerini geliştirme adına gayret göstersin" dedi .

Belediyenin eğitim konusunda göstermiş olduğu hassasiyet yapılan kitap ve bağlama yardımları için öğretmenler ve öğrenciler Başkan Daştan'a teşekkür ettiler. Başkan Daştan, öğretmenler ve öğrenciler arasında gelecekte eğitime yapılacak farklı destekler ile ilgili fikir alışverişinde bulunuldu.