Akdağmadeni Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı sebebiyle ilçe merkezinde eğitimine devam eden 1. ve 2. Sınıf öğrencilerine özel tasarım kumbara hediye etti.

Akdağmadeni Belediye Başkanı Suphi Daştan, Bu özel ve güzel gün vesilesiyle bir kez daha vurgulamak isterim ki, geleceğimizin teminatı çocuklarımıza güzel bir gelecek bırakmak en önemli görev ve sorumluluğumuzdur. Bu doğrultuda büyük bir gayretle çalışıyoruz. İnsana yatırımın ve özellikle geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza yatırımın en önemli önceliğimiz olduğunu her vesileyle vurguluyor ve bu doğrultuda projeler hazırlıyoruz. Sadece bugünü değil geleceği de inşa etmemiz gerektiğinin bilincindeyiz" dedi.

Ülkemizde ve Akdağmadeni’nde geleceğin hem çocuklar hem de büyükler için çok daha güzel olacağına yürekten inandığını dile getiren Başkan Daştan, "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle bu anlamlı günü dünya çocuklarına hediye eden başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere milli mücadele kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyorum. Başta çocuklar olmak üzere tüm hemşehrilerimin bayramını tekrardan kutluyorum" diye konuştu.

Başkan Daştan, ilçede eğitim öğretimine devam eden 1. ve 2. sınıf öğrencileri için belediye tarafından yaptırılan toplamda 700 adet kumbarayı öğrencilere dağıtılmak üzere okul müdürlerine verdi.