Akdağmadeni İlçesinde eğitime hizmet vermeye başlayacak olan Anadolu Lisesinin açılış törenine Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Bekir Bozdağ, İlçe Kaymakamı Mahmut Şener, Akdağmadeni Belediye Başkanı Suphi Daştan, İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Karadağ, daire müdürleri öğretmenler öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Akdağmadeni Belediye Başkanı Suphi Daştan, Anadolu Lisesinin açılışında yaptığı konuşmada, AK Parti Hükümeti ve belediye olarak eğitime önem verdiklerini bu yüzden bütün ilköğretim okullarının fiziki şartlarını yenilediklerini söyledi. Başkan Daştan, belediye olarak okullara 47 dönüm arsa tahsisinde bulunduklarını belirterek, “Öğrencilerimizin daha eğitim almalarını sağlamak için elimizden geleni yaptık.Her konuda hizmet gayesinde olduk, olmaya da devam edeceğiz” dedi.

Akdağmadeni İlçe Kaymakamı Mahmut Şener açılış töreninde yaptığı konuşmada "İlçemizde okullarımızın fiziki şartlarını iyileştirme, eğitim kalitesinin artırılması yönünde büyük çaba sarf etmekteyiz. Anadolu Lisemizin ilçemize, öğrencilerimize ve öğretmenlerimize hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ise açılışta yaptığı konuşmada hükümet olarak eğitime verdikleri önemden bahsederek "Tam donanımlı okulları açmak bizim görevimiz, başarıyı yakalamak da sizin göreviniz. Türkiye’yi bilimde, kültürde, sanatta daha ileri taşımak için eğitim büyük önem arz ediyor. Ben Milli Eğitim camiasına güveniyor başarılar diliyorum" şeklinde konuştu.

Açılış konuşmaların ardından Akdağmadeni İlçe Kaymakamı Mahmut Şener günün anısına Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a çerçeveli Türk Bayrağı hediye etti. Daha sonra eğitime yeni kazandırılan 24 derslikli Akdağmadeni Anadolu Lisesi düzenlenen törenle açıldı.