Geçtiğimiz günlerde MHP İl Başkanı Ethem Sadef ve beraberindeki heyeti Ak Parti İl Teşkilatında ağırlayan İl Başkanı Celal Köse MHP camiasına iade-i ziyarette bulundu. Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli arasında kurulan Milli İttifakın Yozgat’ta ki pozitif yansıması bir kez daha kamuoyunda takdir topladı. 

Sıcak ve samimi bir ortamda geçen ziyarete Ak Parti İl Başkanı Celal Köse, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı İskender Nazlı, Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Kazım Emiroğlu Şimşek ve il yönetim kurulu üyeleri katılırken, Ak Parti heyetini MHP İl Başkanı Ethem Sedef, MHP Merkez İlçe Başkanı Tekin Irgatoğlu, MHP Kadın Kolları Başkanı Gülseren Sarıoğlu ve yönetim kurulu ağırladı. 

Ziyaret ile ilgili açıklama yapan Köse; ‘ Ülkemizin ve İslam coğrafyasının üzerinde bulunduğu şu sıkıntılı süreçte Devlet Bahçeli’nin sergilediği milli duruş takdire şayandır. Aldığı kararlar ile her zaman devletinin yanında olmuştur, Allah kendisinden razı olsun, Yozgat’ta da biz Ethem Sadef başkanla memleketimizin ileri gitmesi ve kalkınması adına her türlü beraberliği sağlayacağız’ dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Sadef ise; ‘Ak Parti heyetinin ziyaretinden ziyadesiyle mutlu olduk. Milliyetçi Hareket Partisi her zaman devletinin yanındadır. Cumhur ittifakı ile bunu bir kez daha göstermiştir. Siyasi tarihimiz bunun örnekleri ile doludur. Merhum Alparslan Türkeş ve Genel Başkanımız ülkenin önünü açacak her karara destek çıkmışlardır, ülkemizin içinden geçtiği bu sıkıntılı süreci birlik ve beraberlikle çözeriz Allah’ın izniyle’ dedi.