Ak Parti'de Temayül Tamam

Ak Parti’de milletvekili adaylarının belirlenmesinde ilk aşama olan teşkilat temayül yoklaması tamamlandı.
Yayınlanma tarihi: 02 Mart 2015, Pazartesi günü, saat: 09:14

Ak Parti'den Yozgat milletvekili adayı olabilmek için başvuruda bulunan aday adayları için temayül yoklaması yapıldı. 2 bin 438 delegenin sandık başına gittiği temayül yoklamasında aday adaylarının delegeye ulaşmak için ortaya yürüttükleri reklam çalışması Yozgat siyaseti adına ilginç görüntüleri de beraberinde getirdi.

AK Parti’nin temayül yoklaması Yimpaş Alışveriş Merkezi Kongre Salonu’nda yapıldı. AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler, Aksaray Milletvekili Ruhi Açıkgöz, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Üyesi Hasret Yavuz, Kadın Kolları Komisyonu Üyesi Dila Zeynep Yurten ve çok sayıda partili katıldı. 

İŞLER: “TEMAYÜLÜ ÖNEMSİYORUZ”
Temayül öncesi konuşan AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler, 7 Haziran’da yapılacak seçimlerde AK Parti’nin adaylarını en demokratik şekilde belirleyeceğini ve bu kapsamda da temayül yoklamasının genel merkez nezdinde önemli olduğuna değindi. 
Yozgat’ta AK Parti’ye teveccühün oldukça fazla olduğuna şahitlik ettiğini ifade eden Emrullah İşler, temayül yoklamasının hayırlı olmasını diledi. 

LEKESİZ: “DELEGEYİ ÖZGÜR BIRAKIN”
Daha sonra konuşan AK Parti İl Başkanı Harun Lekesiz ise, 7 Haziran’da yeni Türkiye’nin inşası süreci için Yozgat’ta ilk adımı attıklarını ve temayül yoklamasıyla birlikte partinin aday belirleme kriterlerinden en önemlisini yerine getirdiklerini söyledi ve aday adaylarının delegeleri rahat ve özgür bırakması talebinde bulundu. 
Konuşmaların ardından kurulan sandıklarda oy verme işlemi başladı. İlçelerden gelen delegeler kendi sandıklarında oy kullanma işlemi gerçekleştirdi. Özellikle Sorgun teşkilatının üye sayısının fazla olması münasebetiyle Sorgun teşkilatı için ayrı alanda sandık kuruldu. 
AK Parti’nin delegeleri saat 16.00 ya kadar oy kullanma işlemini devam ettirdi. Oy kullanma işleminin sona ermesinin ardından sandıklarda biriken oylar açılmadan partinin genel merkezine gönderildi.

Etiketler: ak parti   yozgat   temayül  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki