Ak Parti'de Seçim Karargahı Açıldı

AK Parti Yozgat İl Başkanlığı tarafından 7 Haziran’da yapılacak olan genel seçimler öncesi başlatılan çalışmalar devam ediyor.
Yayınlanma tarihi: 06 Mayıs 2015, Çarşamba günü, saat: 08:52

Yozgat Ak Parti İl teşkilatının Emiyet Caddesinde açtığı seçim karargâhının açılışına Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, AK Parti Milletvekili Adayları Abdulkadir Akgül, Ertuğrul Soysal, Yusuf Başer, İskender Minar, İl Başkanı Harun Lekesiz, Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, Merkez İlçe Başkanı İskender Nazlı, il ve merkez ilçe Yönetim Kurulu Üyeleri, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, seçim irtibat bürosunun açılışında, partililere seslendi. Kendileri için makamın, koltuğun, sandalyenin hiçbir kıymetinin olmadığını belirten Yıldız, “Bunu da bu kuralımız ile beraber ortaya koyduk. Bizler davayı bırakacak mıyız. Bu dava bizim, bu dava Türkiye’nin davasıdır. Bakan olmak, belediye başkanı olmak, bizi değiştirmeyecek” dedi.

Bakan Yıldız şunları kaydetti: ”Türkiye’de siyasi istikrarın sürmesi, siyasi istikrarın devamı ve mevcut projelerin aynı şekilde kesintiye uğramadan devam etmesi önemli. Birçok parti, muhalefetteki partiler AK Parti’nin sesine kulak verdi ve seçim beyannamelerinde de ekonomik ağırlıklı gidiyorlar. Tabi ki bu beyannameleri bir partinin kimliği anlamındadır. Bunlar gerçekçi olmak zorundadır, vatandaşımızın karşısına yalnızca 7 Haziran öncesi çıkmayacaksınız 365 gün vatandaşımızla iç içe olacaksınız, verdiğiniz sözleri tutacaksınız. AK Parti bu manada yapabileceklerini söz verdi, konuştuklarını da yaptı. Bu işin biraz borsası pazarı oluştu. Onu çok yanlış buluyorum, vatandaşımıza bir haksızlık olarak buluyorum, seçim vaatlerinin çok uçuk olması, ayağı yere basar olmayışı, vatandaşımızın siyasetçiye olan güvenini özellikle sarsıyor. Bunu gittiğimiz yerlerde söylüyorlar. Litresi 1,5 TL'den satılan su var bugün. Ben sudan daha ucuz mazot dağıtacağım derseniz kusura bakmayın buna da kimse inanmaz. Eğer inansaydı Cem Uzan en fazla vaat eden kişi olarak da Türkiye’de iktidarı bırakmazdı. Ama bunlar lafla olmuyor. Başka bir partinin lideri ben 5 bin TL’ye çıkartıyorum."

Karargah açılışında milletvekili adayları da yaptıkları konuşmalarda vatandaşlardan destek istedi.

Etiketler: ak parti   karargah   seçim  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki