AK Parti İl Başkanlığına atanan Çelebi Dursun, belirlenen yeni il yönetimin kurulu üyelerini kamuoyuna tanıttı. Dursun, düzenlediği toplantı ile il yönetim kurulu listesini açıkladı.

Kentpak Cafe Haus’taki toplantıya AK Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ ile Belediye Başkan Adayı Celal Köse’de katıldı.

İl yönetimi olarak ilk toplantılarını yaptıklarını aktaran Çelebi Dursun, “İl Başkanımızın, Belediye Başkan Adayı olarak gösterilmesi ile birlikte 27 Aralık 2018'de Cumhurbaşkanımızın takdiri ile AK Parti İl Başkanı olarak görevlendirildim. Zaten mevcut bir yönetimimiz vardı. Mevcut yönetimimizle çalışabileceğimiz ya da istediğimiz şekilde değişiklik yapabileceğimiz tarafımıza bildirildi. Bende yönetimin zaten tarafımızdan oluşturulduğunu, birlik beraberlik içerisinde çalıştığımızı ve fazla değişiklik yapmaya gerek kalmadığını beyan ettim. Bunun üzerine 13 Ocak gibi yönetim kurulu listelerimizi oluşturduk. Çeşitli kurumların onaylarına sunduk. Bunun sonucunda da genel merkezimiz tarafından geçtiğimiz hafta onaylanan yönetim kurulumuz görevine başladı. Pazartesi toplanacaktık ancak Kadın Kollarından ve Gençlik Kollarından gelen arkadaşlarımızın yönetim kararı ile düşürülmesi gerekiyordu. Onların düşürülmesi ve tekrar il yönetimine dahil edilmesi ile çalışmalarımıza başladık. Bu ilk toplantımız. İnşallah ülkemize, Yozgat'ımıza insanlarımıza hayırlı uğurlu olur inşallah” dedi.

Dursun ayrıca, birlik ve beraberlik içerisinde çalışacaklarını belirterek, bu ülkeye, bu şehrin insanlarına hizmet edeceklerini sözlerine ekledi.

AK Parti İl Yönetim Kurulu ise şu isimlerden oluştu: “Hüseyin Özkal, Saffet Doğangönül, Yalçın Korkmazyiğit, Mehtap Bekdemir, Sadettin Üngörmüş, Zahide Yazan, Turan Koç, Emine Akışık, Hatice Akgül, Ahmet Erkoç, Arif Okur, Leyla Dönmez, Köksal Ustaoğlu, Hasan Tok, Merve Sayar, Hatice Eraslan, Dilek Koçer, Erol Ulus, Fahri Asil,  Galip Bulut, Ahmet Arslan, Muhittin Çetinkaya, Mustafa Urgan, Ubeydullah Şahan, Elmas Efe Koldemir, Arslan Eker, Esma Gültekin, Hüseyin Salman, Şerafettin Köksal”