AK Parti Yozgat İl Danışma Meclisi Ocak Ayı Toplantısı, hafta sonu Kent Park Yozgat Belediyesi Bilal Şahin Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Toplantıya AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, AK Parti İl Başkanı Harun Lekesiz, Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, İlçe Başkanı İskender Nazlı, çok sayıda ilçe belediye başkanları ve teşkilat mensupları katıldı.

Yozgat Ak Parti İl Teşkilatı tarafından düzenlenen Ocak ayı İl Danışma Meclisi toplantısında, geride kalan süreçte yapılanların ve yapacakların ele alındığı, Yozgat’ın önceliklerinin masaya yatırıldığı toplantıda konuşan İl Başkanı Harun Lekesiz, “1 Kasım seçimlerinde halkımıza vaat ettiğimiz insanlarımıza taahhütte bulunduğumuz Kasım ayının hemen sonrasında hayata geçirmeye çalıştık. Bunlarda yine Türkiye tarihinde altın sayfalara düşülecek notlardan bir tanesidir” dedi.

İl Başkanı Harun Lekesiz, toplantının açılış konuşmasında vatandaşa verdikleri sözleri yerine getirmenin haklı gururunu yaşadıklarını söyledi. Seçimlerin ardından birer birer taahhütlerini yerine getirmeye başladıklarına dikkat çeken Lekesiz, Seçimlerde verdiğimiz sözleri Kasım ayının hemen sonrasında hayata geçirmeye çalıştık. Bunlarda yine Türkiye tarihinde altın sayfalara düşülecek notlardan bir tanesidir. Gençliğimize proje karşılığı 50 bin lira karşılıksız destek verdik. Yüzde 20’ye kadar destek vermeye başladık. Gençlerimize 100 bin liraya kadar kredi desteği vermeye başladık. Üniversite öğrencisinin bursunu 330 liradan 400 liraya çıkardık. Esnafımıza faizsiz kredi yaptık. Asgari ücreti bin 300 liraya çıkardık. Tüm emeklilerimize yıllık bin 200 lira katkı sunduk. Bunlardan bir kısmı. Bütün taahhütlerimizi eylem planımızı yaparak 207 maddelik eylem planı yaptık. Tarihi saati geldiğinde bir bir hayata geçecek. Ak parti söylediyse yapıyor. 2023 hayal değil. Sizler desteğinizi esirgemeyin” dedi. 

BAŞER: “SİZLER İÇİN ÇALIŞIYORUZ”
İktidar oldukları 14 yıllık dönemde Türkiye başta olmak üzere Yozgat’ı geliştirdiklerini belirten AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, bu dönem içerisinde Yozgat’ta gerçekleştirdikleri hizmetlere değindi. Başer: “Seçimlerde Yozgat olarak 4 milletvekili gönderdiniz. Sizler için çalışacağız. AK Parti olarak Yozgat’ımızda iktidara gelmeden önce 44 km bölünmüş yol vardı. Şu anda 400 km’yi aştı. İnşallah önümüzdeki dönemde anayolumuzun tamamını sıcak asfalt ile kavuşturmuş olacağız. Yozgat’ımızın köylerinde 4 bin 600 km yol ağı vardı. 14 yıllık AK Parti iktidarında artık yollarımızın tamamı sıcak asfalta kavuştu. Önümüzdeki dönemde temel hedefimiz bölünmüş ve grup yollarının standardını artırmak olacaktır. 574 köyün tamamını suya kavuşturduk. Kanalizasyonu olmayan köy kalmadı. Yozgat’ımızın köylerini kilitli parke ile olması gerekiyordu. Onların da çalışmalarını başlattık. Biz Yozgat olarak AK Parti iktidarı milletvekilleri olarak neyi söz vermişsek hepsini bir bir gerçekleştiriyoruz” ifadelerine değindi.

ARSLAN, "YOZGAT'A HİZMET GAYRETİ İÇİNDEYİZ"
2016 yılında geçmiş yıllara oranla Yozgat’ın gelişimi için daha fazla çalışacaklarını dile getiren Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan ise: “Geçtiğimiz iki yılda bir takım projeler uyguladık. Üçüncü yılımıza başlıyoruz. Bu yıl daha da hızlanacağız. Çünkü daha yapacağımız çok şey var. Bu yaptıklarımız, kıyasladığımız da hiçbir şey. İnşallah önümüzdeki yılda alnımız ak yüzümüz ak olarak sizlerin karşısına çıkmış olacağız. 2016 bizim için çok çalışacağımız bir dönem. 2016 yılında projesi hazırlanan projesi hazırlama aşamasında olan işler var. Bu noktada Bakanlarımızın ve Milletvekillerimiz bize bazı konularda destek olması gerekecek. Biz Yozgat’ı konuşmak istiyoruz. Yozgat bizim sevdamız. Onun için hepimiz Yozgat’a hizmet gayreti içerisindeyiz. Geriye dönüp baktığımızda iyi yaptığımız şeylerde var yetiştiremediğimiz, yapamadığımız eleştirilen şeyler de var. Sizlerin yüzünü kara çıkarmadığımıza inanıyoruz. Yozgat hızlı bir şekilde yaşanabilir bir şehir olma yolunda. Kent kimliği olan bir şehir olma yolunda ilerliyor” dedi.