AK Parti Kadın Kolları Başkanı İhsaniye Altunok, 4 yıldır yürüttüğü görevini Aynur Ünal’a devretti. Altunok ve Ünal birbirlerine çiçek vererek görev değişimi yaptılar.

AK Parti İl teşkilat binasında yapılan devir teslim törenine, Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, İl Başkanı Celal Köse, Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Emin Erbek ve partililer katıldı.

AK Parti İl Başkanı Celal Köse, görevini devreden İhsaniye Altunok’a teşekkür etti. Yeni görevi devralan kadın kolları başkanı Aynur Ünal’a başarılar dileyen Celal Köse, Yozgat’taki çıtalarını hep birlikte yükseğe taşıyacaklarını söyledi. Köse, “Bu bir değişim, bir bayrak yarışı. Bizim gayretimiz, çabamız AK Parti iktidarını kalıcı kılmak, onun için çalışmalıyız. Bu hedefe varmak için de değişim bazen şart olabiliyor.  Önemli olan vazife yaptığımız zamanlarda görevimizi hakkıyla yerine getirmek bundan sonraki arkadaşlarımıza bayrağı layıkıyla teslim etmek” dedi.

Devraldıkları bayrağı daha yukarı taşıyacaklarını dile getiren Aynur Ünal, yaklaşan genel seçimlerde yeni bir tarih daha yazacaklarını söyledi. Ünal, “Davamıza bugüne kadar hizmet eden tüm kadın kolları yönetim kurulu üyelerimize ve başkanımız İhsaniye hanıma hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyor, yeni dönemde görev alacak olan arkadaşlarımıza da çalışmalarında başarılar diliyorum.  Daha büyük, daha güçlü, daha müreffeh, daha istikrarlı Türkiye için durmak yok yola devam” diye konuştu.

4 yıldır önce aldığı görevi Aynur Ünal’a devrettiğini belirten İhsaniye Altunok ise, “Bugün bayrağı daha yukarılara taşıması temennisiyle, İlknur hanıma devretmek üzere AK Parti Kadın Kolları Başkanlığı görevimden istifa ediyorum” dedi.