Ak Parti'de Adaylar Tanıtıldı

AK Parti, Yozgat’ta seçim çalışmalarına aday tanıtım ve bayramlaşma töreni ile start verdi.
Yayınlanma tarihi: 28 Eylül 2015, Pazartesi günü, saat: 09:40

1 Kasım 2015 genel seçimleri için Yozgat’ta yarışacak Milletvekilleri adayları belli olan Ak Parti, düzenlenen bir programla adaylarını takdim etti. Bozok Spor Salonu’nda gerçekleştirilen aday tanıtım  toplantısına AK Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Adayı Bekir Bozdağ, AK Parti İl Başkanı Harun Lekesiz, Milletvekili adayları Abdulkadir Akgül, Ertuğrul Soysal, Yusuf Başer, İskender Minar,  milletvekili aday adayları, ilçe ve belde belediye başkanları, parti teşkilat üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

AK Parti İl Başkanı Harun Lekesiz,  Yozgat halkının bundan önceki seçimlerde her zaman hizmetten yana oyunu kullandığını 1 Haziran seçimlerinde de yine hizmetten yana oyu kullanacağına inandıklarını söyledi.

AK Parti’nin Türkiye’de değişimini ortaya koyduğunu, artık milletin hizmetçisi pozisyonuna gelen bir devlet anlayışı hakim olduğunu ifade eden Lekesiz, “ Artık devlet milletin hizmetçisidir. Bu hizmetçilik noktasında da milleti için ne yapılması gerekiyorsa onu ortaya koyuyor” dedi.

AK Parti üçüncü sıra adayı Yusuf Başer, “Yeni bir Türkiye’nin imar ve inşasında inşallah hep beraber olacağız. Yeni Türkiye kolay olmayacaktır. İşimiz kolay değildir. Demokratikleşme ve yeni anayasal hizmet bu ülkenin olmazsa olmazıdır. İnşallah bunu hep beraber gerçekleştireceğiz. İnsani kalkınma ve nitelikli toplum oluşturmada da dünkü sözleşmeyi esas alan çalışmalar yine el ve gönül birliğiyle sağlanacaktır. İstikrarlı, büyüyen ve güçlü bir ekonomiyle inşallah bu ülkenin bağrına hep beraber nakşedeceğiz. Yine bilim, teknoloji ve yenilikçi bir üretimle ülkemizin tekrar yeniden ivme kazanmasında önünü beraber açacağız” dedi.

AK Parti milletvekili adayı Ertuğrul Soysal, Türkiye’nin AK Parti ile değişime uğradığını belirterek, gelişen Türkiye’nin önünü kesmek isteyenlerin olduğunu söyledi.

Gezi olayları ve 17 Aralık operasyonlarının AK Parti hükümetine yönelik olduğuna vurgu yapan Soysal, milletin buna müsaade etmediğini kaydetti. 1 Haziran seçimlerinde de milletin AK Parti’ye oy vereceğini vurgulayan Soysal, Yozgat’tan 4 milletvekilliğini de alacaklarını ifade etti.

AK Parti Abdulkadir Akgül ise kendisine büyük bir sorumluluk yüklendiğini aktardı. Yozgatlılarla sık sık bir araya geldiğini ve her türlü desteği verdiğinin altını çizen Akgül, “Yozgat’ta 4. sıradan aday oldum, Üçüncü sıradan aday oldum. Birinci sıradan aday olduk. 2. sıradana aday oldum. Bizim hedefimiz hizmet. Sıralama önemli değil” dedi.

Eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’da her seçim döneminde Türkiye’de değişik operasyonların yapıldığını belirtti. 2002 yılından bu yana AK Parti ve lideri Recep Tayyip Erdoğan üzerinde oyun oynanmaya çalışıldığına dikkat çeken Bozdağ, milletin bu oyunları bozduğunu ifade etti.

Türkiye’nin koalisyon hükümetleriyle büyük zararlar gördüğünün altını çizen Bozdağ, Ankara’nın huzursuz olmasının ülkeyi de huzursuz bıraktığına vurgu yaptı.

Yozgat’ta birinci olan partilerin Türkiye’de iktidar olduğunu hatırlatan Bozdağ, “Anavatan, Refah, MHP ve AK Parti’nin Yozgat’ta birinci olurken, Türkiye’de de iktidar oldular. Yozgat, Türk siyaseti için önemlidir. Yozgatlı vatandaşlarımızın verdikleri kararlar ülkeyi de ilgilendiriyor” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından milletvekili adayları partililerine poz verdiler.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki