Ak Parti Yozgat İl Başkanlığı tarafından düzenlenen 2. İl Yerel Yönetimler toplantısı Sorgun Belediyesi ev sahipliğinde Safa Termal Otel’de yapıldı. Toplantıya, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Ak Parti Yozgat Milletvekilleri Ertuğrul Soysal ve Yusuf Başer, Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek,  Ak Parti Yozgat İl Başkanı Harun Lekesiz, Ak Parti Sorgun İlçe Başkanı İbrahim Dıvrak, diğer ilçe ve belde belediye başkanları ile Ak Parti ilçe başkanları katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, göreve geldikleri günden itibaren yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Yollar, kaldırımlar, köprüler, yeşil alan düzenlemeleri, parklar başta olmak üzere birçok alanda yaptıkları çalışmalarla, daha yaşanabilir bir kent olması için Sorgun’un çehresini değiştirdiklerini söyledi. Belediye olarak ana hizmetlerin dışında sosyal ve kültürel proje ve çalışmalar ile eğitim ve spor alanında da hizmet ürettiklerini anlatan Başkan Şimşek, ekiplerin gece gündüz demeden Sorgun ve Sorgunlular için çalıştığını sözlerine ekledi.

Devam eden devlet yatırımları ve belediye projelerinin tamamlanmasıyla Sorgun’un gelişimine önemli katkılar sağlanacağını belirten Şimşek, ilçenin termal başta olmak üzere sahip olduğu tüm kaynaklar ve değerleriyle bir cazibe merkesi olması için var güçleriyle çalıştıklarını ifade etti.

Slayt eşliğinde gerçekleştirilen hizmetleri sunan Başkan Şimşek’in konuşmasının ardından Çandır ve Ovakent Belediye Başkanları da birer sunum gerçekleştirdi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ise, toplantı sonunda yaptığı konuşmasında Sorgun’un geldiği nokta itibariyle bir devrimi yaşadığını belirterek, Başkan Ahmet Şimşek ve ekibine teşekkür etti. Başkan Şimşek, günün anısına Bakan Bekir Bozdağ’a  Türk Bayrağı işlemeli bir tablo armağan etti.

Toplantının ardından Bakan Bozdağ ve beraberindekilerin de katılımıyla Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi yeni hizmet binasının açılışı gerçekleştirildi.