Ak Parti Yozgat İl Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Ali Gün görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Muhammed Ali Gün, sosyal medya üzerindeki hesabından yaptığı açıklamada; "Sevgili dava arkadaşlarım gün itibari davam baki kalmak kaydı ile gururla yapmakta olduğum Ak Parti Yozgat İl Gençlik Kolları Başkanlığı görevimden ayrılmış bulunmaktayım" diyerek istifasını duyurdu.

Görevi sürecinde gençliğe yeni bir yön vermeye çalıştığını belirten Gün, "Dini, kültürel, bilimsel ve siyasi yönden bilgilendirme ve bilinçlendirmeye çalıştım. Bu hususta büyük yol kat ettik. Sizlerden de tek isteğim geleceğin mimarları olan bu gençliğin üzerinden elinizi çekmemeniz. Bilinçli, bilgili, kültürlü, dik duruşlu, dürüst bir nesil için emeklerinizi esirgememeniz. Bu gençliğin gözünde Ahmet Davutoğlu, gönlünde Recep Tayyip Erdoğan yatmakta, her birisi bu ülke için canını, servetini seve seve vermeye hazır" dedi. 
 
Dik duran gençliğin her daim davayı ileri taşıdığının altını çizen Gün, "İşte tam bu nedenle onlara hak ettiği değer verilmeli, onlar sırf salon elemanı olarak değil fikri üreten, fikirleri icra eden, öğrenip öğreten bir Ak Gençlik büyütmeliyiz. Her biriniz hakkınızı helal edin. Bilmeden kırdığım, incittiğim bir kalp oldu ise kusuruma bakmayın. Benden yana Hakkı'm helal olsun. Bu yol hak yol bu dava hak dava bu davada dökülen ter, emek, gayret zayi olmaz. Her ne kadar görevi devretmiş olsam da davam da yolumda bakidir" diye konuştu.