Yozgat İl Gençlik Kolları Başkanlığına atanan Muhammed Emin Erbek, görevi devralarak çalışmalara başladı. 

Gençlik Kolları Başkanlığına atanmasıyla ilgili olarak bir basın açıklaması yapan Muhammed Emin Erbek, "Bu kutlu davada partimize gönül vermiş tüm gençlerimizi birlik olmaya partimizde gönüllü veya görevli olarak hizmet etmeye davet ediyoruz." dedi.

Erbek basın açıklamasının devamında şunları kaydetti. "Makam ve mevkiler ahiret inancına sahip müslümanlar için sadece birer araçtır. Dostluklar, kardeşlik hukuku, yol arkadaşlığı herşeyden daha mühimdir. Zira biz "önce refîk, sonra tarîk" yani önce yolda yoldaş sonra yol diyen Hz. Peygamberin ümmetiyiz. Bu şuur ve bilinçle dostlar biriktirmek üzere yola çıktık.

Herkes için memleketi ne kadar değerli ve sevgili ise memleketimiz Yozgat da bizim için öylesine kıymetlidir. Hiç şüphesiz Yozgat'ın yakın gelecekteki kaderini de Allah'ın izni ile nüfusunun 4'te 1'ini oluşturan gençlerin azim ve gayreti belirleyecektir. Bu sebeple gönülden gönüle yollar yapmaya her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var. Çünkü gençlik, teknoloji ile bir köy haline dönen dünyada aslını ancak iyi yol arkadaşları ile bulabilir.

Bu bilinç ve kararlılıkla liderimiz, kurucu genel başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın yolunda, sayın başbakanımız Binali Yıldırım'ın dava şuuru ile siyasi bakiyemizi gelecek genç nesillere aktarmanın gayreti içinde olacağız. Başta sayın il başkanımız Harun Lekesiz olmak üzere tüm teşkilat büyüklerimizle koordineli bir şekilde davamıza hizmet edebilmek için sizden dualarınızı bekliyorum."