Ajans Yozgat Yatırım Destek Ofisi Viyana'da

Ajans Yozgat Yatırım Destek Ofisi Yozgat’a yatırımcı çekmek için Avrupa’ya hareket etti. AJans Yozgat YDO’nun ilk durağı Avusturya- Viyana olacak.
Yayınlanma tarihi: 17 Kasım 2015, Salı günü, saat: 06:55

Ajans Yozgat Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Timur Yıldız ve Ajans İzleme ve Değerlendirme Birimi Başkanı Mahmut Akbaba, Viyana'da, Yozgat'ta ki yatırım ortamını anlatacaklar ve gurbetçilerden destek isteyecekler. 

Viyana’da Türk Ticari ateşeliği ile temasa geçen Yozgat YDO ateşelik ile beraber oluşturdukları yoğun bir programla temaslarda bulunacak. Başta Avusturya Büyükelçisi Hasan Göğüş’ü ziyaret edecek olan Yozgat YDO ardından Viyana Türk Ticaret Müşavirliğini ve Başkonsolosluğu da ziyaret ederek Yozgat ilinin yatırım açısından karakteristik özelliklerini sıralayacak. Viyana Türk Ticaret Müşavirliğinin de sağlamış olduğu organizasyon ile Avusturya MÜSİAD, Avusturya TÜMSİAD ve AYFED Yozgatlılar Federasyonu üyelerine “Yozgat Yatırım Ortamı Sunumu” gerçekleştirecek. Yoğun bir katılımın ön görüldüğü toplantıda Yozgat’ta yatırım olanakları, teşvikler ve mali destekler hakkında bilgiler verilecek. Ardından Yozgatlı iş adamları işyerlerinde ziyaret edilecek.
    
Ajans Genel Sekreteri Kamil Taşçı “Kalkınma Ajansları Yatırım Destek Ofisleri Yönetmeliğinde madde 11 a bendinde ‘YDO, ilin iş ve yatırım ortamını tanıtmak amacıyla Yurtiçi ve yurtdışı konferans, fuar, seminer, toplantı, iş gezisi gibi organizasyonlar düzenler veya düzenletir, çalışma programındaki hedef ve öncelikler dikkate alınarak bu tür organizasyonlara katılır ve/veya katkı sağlar’ maddesi yer almaktadır. Bölgenin yatırım ortamını yurt içinde tanıtmaya başlamıştık, Viyana ziyaretimiz ile de yurt dışına taşımış olduk.  2015 yılında Kalkınma Bakanlığı’nca onaylanmış olan Çalışma Programında bu ziyaretlere yer verilmişti. 2016 yılında da bu çalışmalara hız vereceğiz. Avrupa’nın, dünyanın neresinde sermaye sahibi bir Yozgatlı var ise onu bulacağız.”dedi.
    
Ajans Yozgat Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Timur Yıldız ise yaptığı açıklamada, "Avusturya bizim için önemli, 300 bin Türk’ün olduğu bir ülke ve 40 bini aşkını ise Yozgatlı. Burada bölgede etkili iş adamları ve sermaye biriktirmiş gurbetçi emekçi hemşehrilerimiz var. Bu kişilerin Yozgat’ta güvenilir bir kamu kurumunun olduğunu ve kanun ile bizzat ile yatırım çekmek ile görevlendirildiğini bildirmek istiyoruz. Belki bugün düşünmeyecekler, ama düşündüklerinde yatırımda doğru adresin ORAN Kalkınma Ajansı olduğunu bilecekler. Potansiyel yatırımcılarla temaslarımız devam edecek. Bu ziyaretle bir ön izleme yapacağız ve devam eden ziyaretlerimizde daha hedefe yönelik ve tematik programlar yapacağız.” Dedi. Ajans Yozgat Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Timur Yıldız ayrıca “Ajans Genel Sekreterimiz göreve başladığı 2. Ayında TANAP projesinden Yozgat ve Sivas için 16 milyon TL ek kaynak buldu. Her yıl 3 il için merkezi bütçeden ortalama dağıtılan 17 Milyon TL’nin yanında bu Yozgat ve Sivas için çok iyi bir rakam. Genel Sekreterimiz dışarıdan fon arayışlarına devam ediyor. Bu Yozgat için bir fırsat” ifadelerine yer verdi.

Etiketler: timur yıldız   kamil taşçı  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki