rta Anadolu Kalkınma Ajansı Yozgat Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Timur Yıldız, bugün başlayacak olan Mali Destek Programları ve destek programı hakkında bilgi verdi.

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı, TR72 (Kayseri, Sivas, Yozgat) Düzey II Bölgesinde uygulanacak 2016 yılı teklif çağrısı kapsamında dört ayrı mali destek programını 22 Şubat 2016 tarihi itibari ile ilan etti. Başarılı projelere toplam 17 milyon TL tutarında desteğin kullandırılacağı 2016 yılı Mali Destek Programları tanıtımına bugün start verilecek.

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Yozgat Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Timur Yıldız, bugün başlayacak olan Mali Destek Programları ve destek programı hakkında bilgi verdi.

BİLGİLENDİRME YAPILACAK
Yozgat, Kayseri ve Sivas illerinin ortak kalkınmasını sağlamak amacıyla kurulan ORAN Kalkınma Ajansı yeni yılın mali destek programını yayınladı. Toplamda 17 milyon TL’lik desteğin yapılacağı programın tanıtımlarına bugün saat 15.00’te Yozgat İl Özel İdare Salonu’nda başlanacak.

KALKINMAYA BÜYÜK KATKI
Yozgat ile birlikte Kayseri ve Sivas illerinin oluşturduğu Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN), bölgedeki sosyal, kültürel ve ekonomik eşitsizliğin ortadan kaldırılıp, yerel kaynaklar değerlendirilerek istihdama yönelik yatırımların ve faaliyetlerinin yapılmasına yönelik yatırımcının ihtiyaç duyduğu mali desteğe bu dönemde de devam edecek. Yatırımlara 17 milyonluk kaynak sağlayacak Ajans, böylece bölgesel kalkınmaya da büyük katkı sağlamış olacak.

BÖLGE İÇİN FIRSAT DOLU
Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Yozgat Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Timur Yıldız, mali destek programlarının bölgemiz ve Yozgat için önemine dikkat çekti. Yozgat’ta hazırlanacak yatırımların kaliteli olması, kabul görmesi açısından bilgilendirme çalışmalarını il ve ilçelerde yapacaklarını, programın tüm detayları hakkında bilgi vereceklerini belirten Yıldız, “Proje başvuruları Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi - Proje ve Faaliyet Destek (KAYS-PFD) Modülü kullanılarak internet üzerinden yapılacaktır. Başvuru Sahiplerinin, KAYS-PFD’ye kayıt olduktan sonra başvurularını sistem üzerinden doldurup sistemden çıktısını alacakları Başvuru Formu ile talep edilen ek belgeleri 1 (bir) asıl halinde proje dosyası son teslim tarihine kadar Ajans’a elden ya da posta yoluyla teslim etmeleri gerekmektedir. 2016 yılı Mali Destek Programı kapsamında gerçekleştirilecek proje hazırlama eğitimleri için Ajans web sayfası üzerinden kayıt yaptırılması gerekmektedir. Eğitim başvuruları 5 Mart 2016 Cumartesi günü saat 16:00'ya kadar açık olacaktır.”