Aile içi dayanışma ve kaynaşmayı artırmak adına Spor Genel Müdürlüğü tarafından "Ailemle Spor Yapıyorum" projesini, 2016 yılı İl Spor Merkezlerinde başlatmak üzere faaliyete geçirdi.

Spor Genel Müdürlüğü projeyi sağlıklı bir toplum oluşturmak için ailelerin spor yapmasını sağlamak, beden ve ruh sağlığını geliştirmek, sosyal medyanın yoğun kullanıldığı toplum hayatında yetişkinlerin bilgisayar, tablet ve telefon başında geçirdikleri hareketsiz zaman dilimini en aza indirmek, yoğun iş hayatından dolayı ailelerin çocuklarına yeterince zaman ayıramadığı gerçeğini de göz önünde bulundurularak hazırladı.

Şehir Stadyumuna gelen velilerle bir araya gelen ve çocuklarla vakit geçiren Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Oğuzhan Güneşer, "Sağlıklı bir toplum oluşturmak için ailelerin spor yapmasını sağlamak, beden ve ruh sağlığını geliştirmek, tablet, telefon ve bilgisayar başında geçirdikleri zamanı en aza indirmek amacıyla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce 'Ailem Spor Yapıyor' projesi hayata geçirilmiştir. Velilerimizi çocuklarıyla birlikte  sağlıklı ve spor dolu  bir yaşam için Ailemle Spor Yapıyorum projesine katılmaya tesislerimize davet ediyoruz" dedi.