28 Mart - 1 Nisan ve 4 - 8 Nisan tarihlerinde Zübeyde Hanım mesleki ve Teknik Eğitim Anadolu Lisesinde 104 öğretmenin katılımıyla 2 grup halinde gerçekleştirilen, 0 - 18 yaş aile semineri yapılan sertifika töreni ile sona erdi.

Sertifika törenine İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ömer Başol katıldı. Gerçekleştirilen törenle sertifikalarını İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş’un elinden aldılar. 

Sertifika töreninde aile olgusunun öneminden bahseden İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, "Değerli öğretmenlerim aile, anne baba ve çocuklardan oluşan en küçük toplum birimidir. Bu bakımdan aile toplumun temel taşı sayılmıştır. İlk toplumlardan günümüze kadar, bütün toplumlarda aile vardır. İnsanları diğer canlılardan ayıran önemli özelliklerden biri, insanların aile düzeni içinde yaşamalarıdır.

İnsan sevgisi, vatan sevgisi, bayrak sevgisi ve dini değerler önce ailede öğretilmeye başlanır. Bu nedenledir ki aile bir insanın gelişiminde rollerin en büyüğünü oynar. Artık sizde aldığınız bu seminer sayesinde kurslar açıp ailenin önemini anlatacaksınız. Ben hepinizi tekrardan tebrik ediyor vereceğiniz eğitimlerin başarı dolu geçmesini temenni ediyorum." dedi.