Ahmet Efendi Camisi İçimizi Yakmıştır

Yozgat Belediye Başkan Yardımcısı Şahin Kılınçarslan ve İtfaiye Müdürü Eyüp Albayrak Şeyhzade Camii’nde meydana gelen yangın ile ilgili bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.
Yayınlanma tarihi: 11 Nisan 2015, Cumartesi günü, saat: 09:01

Yozgat Belediye Başkan Yardımcısı Şahin Kılınçaslan ve İtfaiye Müdürü Eyüp Albayrak Şeyhzade Camii’nde meydana gelen yangın ile ilgili bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi. Belediye Meclisi Toplantı Salonu’nda gerçekleşen bilgilendirme toplantısında yangın söndürme çalışması hakkında bilgi aktarıldı.

elediye Başkan Yardımcısı Şahin Kılınçaslan, ihbarın alınmasının ardından 5 dakika içerisinde bölgeye ekiplerin ulaştığını ve 12 kişilik ekibin müdahale gerçekleştirdiğini söyledi. Kılınçarslan, caminin ahşap yapısı, vernik ve cilalı kaplamaları ve halılarının yanmasıyla birlikte yoğun bir dumana maruz kalındığını belirtti. Kılınçaslan, “Yangın minarenin dibinde çıktığı için minare bir baca görevi gördü ve işimizi zorlaştırdı. Caminin bir tarihi eser olması bizim içimizi yakmıştır. Bunun dışında can kaybı olmaması ise sevindirmiştir. Külliyenin diğer taraflarına sıçramaması adına arkadaşların yoğun gayret ve çabası sonuç vermiş ve yangın sadece cami içiyle sınırlı kalmıştır” dedi.

Belediye İtfaiye Müdürü Eyüp Albayrak ise her araçta bir solunum tüpü olduğunu ve itfaiye erlerinin tüpleri idareli kullanmaması münasebetiyle AFAD’tan takviye aldıklarını bildirdi.

Albayrak 3 itfaiye erinin dumandan dolayı zehirlenerek hastanede ayakta tedavi gördüklerini ve sağlık durumlarının iyi olduğunu aktardı.

İtfaiye Müdürü Albayrak, Yozgat İtfaiyesi’nin sekiz kattan yüksek binalara müdahale edebilecek aracı bulunmadığını ve bazı eksikliklerin olduğunu belediyenin ise bu konuda proje yürüttüğünü de vurguladı.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 5 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki