Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezinden Çocuklara Sürpriz

Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı Yozgat Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinden çocuklara süt dişi kolyesi, diş şeklinde silgi ve balonlar hediye ediliyor.
Yayınlanma tarihi: 14 Ocak 2016, Perşembe günü, saat: 13:12

Son yıllarda yapılan araştırmalarda, çocuklarda görülen çürük sıklığı 2-12 yaş dönemlerinde; %90’ lara ulaştığını belirten; Ağız ve Diş Sağlığı Başhekimi Babür Cevheroğlu açıklamasında, "Bu nedenle çocuğun gelecekteki ağız ve diş sağlığının korunması, genel sağlığını da doğrudan ilgilendirmektedir. Ülkemizde süt dişleri, değişen dişler olmasından dolayı önem verilmemektedir. Erken dönemde kaybedilen süt dişleri; beslenme bozukluklarına, konuşma ve görüntüde oluşan bozukluklara neden olurken,  çocukların psikolojisini dahi etkilemektedir.

Yozgat Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimizde üç adet çocuk polikliniği bulunmaktadır.  2012 Kasım ayından itibaren Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğimizin destekleriyle, çocuklara özel olarak alınan diş ünitlerimiz ve cihazlarımızla hizmet vermekteyiz.

Çocukların diş korkularını ortadan kaldırmak içinse polikliniklerimizi çocukların hoşuna gidecek şekilde çizgi film ve masal karakterleriyle süsleyerek renklendirdik. Çocuklarımıza tedavi sonrası cesaret diploması, balon, diş şeklinde silgi ve süt dişi kolyesi gibi hediyeler vererek, onların bir sonraki diş tedavilerine daha istekli gelmelerini amaçlıyoruz.
        
Tüm anne-babaları çocuklarının hiçbir diş şikâyeti olmasa bile 3-4 ayda bir ya da 6 ayda bir diş muayenelerini yaptırmalarını öneriyoruz” dedi.

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op.Dr.İsmail Kurca ise yaptığı açıklamada, "Hasta memnuniyeti bizim için vazgeçilmez ilkemiz. Çocuk, genç, yetişkin ve yaşlı ayırt etmeden herkese eşit hizmet vermek önceliklerimiz arasındadır. Çocukların en büyük korkularından birisi de diş muayenesidir. Ekibimle çocuklara özel yapmış olduğumuz projede, çocukların korkularını en aza indirmek için, çocuk diş poliklinikleri oluşturarak, çizgi film kahramanları ile süsledik. Çizgi film seyrederek tedavi olan çocuklarımıza bir başka sürpriz yaparak, süt dişlerini saklayabilecekleri kolye, okulda kullanabilecekleri diş şeklindeki silgi ve en çok sevdikleri renkli balonlar hediye ederek, korkularını en aza indirmek istedik. Emeği geçen tüm sağlık çalışanlarımızı kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki