Adnan Serbes, MHP'de Aday Adaylığını açıkladı

Av. Adnan Serbes, Milliyetçi Hareket Partisi Yozgat milletvekilliği için aday adaylığını açıkladı.
Yayınlanma tarihi: 06 Mart 2015, Cuma günü, saat: 15:25

Milliyetçi Hareket Partisi, Merkez Disiplin Kurulu Başkanvekili Avukat Adnan Serbes MHP Yozgat İl Teşkilatında yaptığı basın açıklamasıyla 7 Haziran Genel seçimler için Yozgat'tan milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

Partililerin yoğun ilgi gösterdiği basın toplantısı, MHP Yozgat İl Başkanı Ethem Sedef'in açılış konuşmasını yaparak başladı. Başkan Sedef, Yozgat'ın AKP iktidarı döneminde hiç bir hizmet almadığını ve Yozgatlı'nın ayakta uyutulduğunu ifade ederek "Önümüzdeki seçimler Yozgat'ın kaderini değiştirecek seçimlerdir. Yozgat gelişirse Türkiye gelişir. İktidar partisi hayali bir hızlı tren projesiyle yatıp kalkıyor. ama gerçekleştirebildikleri bir faaliyetleri yok." dedi.

MDK Başkanvekili ve MHP Yozgat miletvekili aday adayı Adnan Serbes ise basın toplantısında yaptığı konuşmada "Türk Milliyetçiliği Ülküsüne gönül vermiş Türkiye sevdalısı,Yozgat sevdalısı bir kardeşiniz olarak, 40 yıla yakın bir süredir siyasi hayatım boyunca edindiğim bilgi birikimimi, tecrübemi, kalbimi ve gönlümü siz değerli hemşehrilerimin hizmetine vermek istiyorum. 

Göç veren iller içinde Yozgat Türkiye'de rekor kırmış 82 vilayet içinde sondan 3.ncü sıraya kalmıştır. Yozgat kamu yatırımlarından istenilen düzeyde hak ettiği yatırımları bu güne kadar alamamıştır. Gerek komşu vilayetlerin gerekse Doğu ve Güneydoğu Anadolu vilayetlerinin kamu yatırımlarından aldığı pay AKP'nin iktidarda olduğu son 12 yılda büyük oranda artmış ancak Yozgat bu konuda çok gerilerde kalmıştır. yozgat toplanan vergi sıralamasında çok geride bıraktığı illerimiz olan Van, Şırnak, Adıyaman, Ağrı, Muş, Kırıkkale, Mardin, Batman, Muş gibi illerden çok daha az kamu yatırımı almıştır. Bu konudada akp.iktidarı iller zarasında büyük bir ayrımcılık yapmış 10 yıldan beri bütün seçimlerde Yozgat’ta hiç bir partiye nasip olmayan 0/0 65-70 oranında oy olmasına rağmen Yozgat’a sahip çıkmamış,aldığı oyun karşılığını hiç bir zaman vermemiştir. Yozgat son son 12 yılda iller arası gelişmişlik derecesinde 69-70'nci sıralara kadar gerilemiştir. Yeni iş ve istihdam sahaları açılmaması nedeniyle verilen göçün tabi bir sonucu olarak milletvekili sayımız altıdan dörde düşmüştür. Bu sebeple şu anda TBMM'de daha az milletvekili ile temsil ediliyoruz." şeklinde konuştu.

Adnan Serbes Kimdir?

Adnan Serbes, 1950 yılında  Yozgat'ın Akdağmadeni ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Akdağmadeni'nde, liseyi Yozgat lisesinde bitirdi.
Üniversite öğrenimini 1967-1971 yılları araında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde tamamladı ve 1971 yılında mezun oldu.
1974 de askerlik görevini Kıbrıs'da yaptı. 1974 yılında bu yana Yozgat'ta serbest avukat olarak çalışmaktadır.
1969 yılından beri Ülkü Ocakları ve MHP İl Başkanlığı, MDK Kurulu ve MYK üyeliği dâhil birçok görevde bulunmuştur.
1999 - 2002 ve 2007 Genel Seçimlerinde Yozgat'tan Milletvekili adayı oldu.
8 Kasım 2009 yılında yapılan 9. MHP olağan büyük kongresinde Merkez Disiplin Kurulu üyeliğine seçildi.
 

 

Etiketler: adnan serbes   mhp   ethem sedef   yozgat  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki