Aday Adaylarına Temayül Yoklaması

Yozgat’ta 7 Haziran seçimleri öncesinde AK Parti yarın sandığa giderek temayül yoklaması yapılacak. İl genelinden yaklaşık 2 bin 500 partilinin oy kullanacağı temayül sonuçları da genel merkez tarafından değerlendirmeye alınacak.
Yayınlanma tarihi: 01 Mart 2015, Pazar günü, saat: 01:59

AK Parti Yozgat İl Başkanı Harun Lekesiz, yarın yapılacak olan Temayül Yoklamalarıyla alakalı açıklama yaptı.

7 Haziran Genel Seçimleri için partilerine 49 milletvekilliği aday adaylığı başvurusu yapıldığını ifade eden Lekesiz, "11 Şubat’ta başlayan başvurular 20 Şubat’ta sona erdi. 40’ı birinci tercih Yozgat, 9 ikinci tercih Yozgat olmak üzere toplam  49 milletvekili aday adayımız bulunuyor. Bunlardan 37’si temayül yoklamasına dahil olacak” dedi.

DEĞERLENDİRME GENEL MERKEZDE

Temayül yoklamasının yarın saat 10: 00-16: 00 arasında Yimpaş AVM Salonunda yapılacağını belirten Lekesiz, "Teşkilat mensuplarımızın oy kullanacağı temayülü yani bir diğer deyişle teşkilat yoklamasını Allah’ın izniyle gerçekleştireceğiz. Yapılacak olan yoklamanın ardından teşkilat mensuplarının oyları hiç açılmadan ve sayılmadan genel merkeze gönderilecek ve orada değerlendirme yapılacaktır. 7 Nisan tarihinde de adaylarımız inşallah kesinleşecektir. Aday adaylarımızın milletvekili adayı olabilmeleri için yapılacak olan ilk yoklamanın şehrimiz ve memleketimiz adına hayırlı olmasını temenni ediyorum. Teşkilatlarımız kimi istiyorsa onu seçecektir ve adaletli bir yoklama olacaktır. Teşkilat mensuplarımızın, şehrimize ve memleketimize en fazla fayda sağlayacak olan isimleri seçeceğinden şüphemiz yoktur. Teşkilat mensuplarımıza her hususta olduğu gibi bu hususta da güvenimiz tamdır" diye konuştu.

Lekesiz ayrıca temayül yoklamasında 37 ismin yer alacağını belirterek, Yusuf Başer, Ertuğrul Soysal ve Abdulkadir Akgül’ün dahil olmayacağını kaydetti.

ADAY ADAYLARI

Abdulkadir Akgül, Ayhan Çelik, Birsen Şöhret, Burhan Güvenç, Cengiz Erbir, Derviş Binici, Ertuğrul Soysal, Ertuğrul Erdal, , Fadime Solmaz, Fahri Açıkgöz, Fatih Arsln, Fatih Muratdağı, Fetin Rüştü Yıldız, Hasan Özdemir, Hasan Hayri Doğruyol,  Hüseyin Alp Doğan, İbrahim Neşeli, İskender Minar, İsmail Yılmaz, Mesut Mete, Metin Aksoy, Muhammet Emin Zararsız, Murat Şen, Mustafa Özdemir, Nesimi Gözübüyük, Nuriye Özel, Nurullah Nurdoğan, Osman Doğan, Osman Güneş, Ömer Aydoğmuş, Sabit Akdaş, Salim Kahramanoğlu, Salih Öz, Taner Demirer, Tuncay Şener, Vehbi Kılıç, Yaşar Erdem, Yusuf Başer, Yücel Daniş, Zeki Karatekin

İKİNCİ TERCİHLERİ YOZGAT OLANLAR

Şeref Sarı Ankara 2. Bölge, Cafer Biçer Ankara 2. Bölge, Sinan Kalkan Kırıkkale, Bekir Sipahi Ankara 2. Bölge, Öznur Altıntaş İstanbul 2. Bölge, Tuğba Yılmaz Ankara 2. Bölge Halik Kanak İstanbul 3. Bölge, Zühtü acun Ankara 2. Bölge, Kuddusi Erkılıç Kayseri.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 10 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki