Yerköy Adalet Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin mesleki deneyimlerinin artırılması amaçlı teknik gezilere devam ediyor.

Okul sonrasında görev yapabilecekleri kurumlar arasında yer alan Ceza İnfaz Kurumunu ve işleyişini yakından görmeleri amacıyla Yerköy Adalet MYO’nun Adalet Programında öğrenim gören 10 öğrenci bu amaçla Yozgat E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu’nu ziyaret etti.

Yerköy Adalet MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Recep Temel ve Öğretim Görevlisi Gülçin Eroksal nezaretinde gerçekleşen ziyarette öğrencilere, kurum yetkilileri kurumun işleyişi ve burada bulunan tutuklu ve hükümlülerin hakları ile ileride bu kurumlarda görev alacak kişilerin ne gibi özellikler taşımaları ve özlük hakları konusunda ayrıntılı bilgiler aktardılar. Ziyaret sürecinde öğrenciler tutuklu ve hükümlülerin morallerini yükseltmek amacıyla icra edilen konseri de izleme imkânı buldular. 

Yerköy Adalet MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Recep Temel bu ziyaretin gerçekleşmesinde göstermiş olduğu yakın ilgiden ötürü Yozgat Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz’a ve ziyaret sürecinde öğrencileri bilgilendiren Yozgat E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu yetkililerine Yerköy Adalet MYO olarak teşekkürlerimizi sunuyoruz dedi.