Adalet MYO Öğrencilerine İş Arama Semineri

Yerköy Adalet Meslek Yüksekokulu'nda Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından İş Arama Becerileri 'Hedef Belirleme ve CV Hazırlama', 'Etkin Mülakat ve Görüşme Teknikleri' konulu seminer verildi.
Yayınlanma tarihi: 10 Mart 2016, Perşembe günü, saat: 15:27

Bozok Üniversitesi Yerköy Adalet Meslek Yüksekokulu'nda Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından İş Arama Becerileri "Hedef Belirleme ve CV Hazırlama", "Etkin Mülakat ve Görüşme Teknikleri" konulu seminer verildi.

Öğrencileri kariyer fırsatları konusunda bilinçlendirmek, farkındalık oluşturmak ve en uygun kariyer hedefi belirlemek amacıyla düzenlenen seminerde İş ve Meslek Danışmanı İbrahim Ekinci, “Hedef Belirleme ve CV Hazırlama” konuları hakkında aydınlatıcı bilgiler verdi. Ekinci, Yozgat ilindeki tüm üniversite öğrencilerinin iş yaşamına geçiş süreçlerinde kariyerleriyle ilgili doğru kararlar alabilmeleri ve bu doğrultuda kariyer hedeflerini gerçekleştirmeleri, iş arama ve bulma sürecinde önemli olan bazı becerilerin farkına varmaları amacıyla bu seminerleri gerçekleştirdiklerini sözlerine ekledi.

Kariyer hayatını ciddi anlamda etkileyen mülakat teknikleri hakkında detaylı bilgiler veren İş ve Meslek Danışmanı Yasemin Avan; “İyi bir CV mülakatın kapısını açacaktır. Fakat bu işe girdiğiniz anlamına gelmiyor. Burada kişilerin yapması gereken şey mülakata gitmeden önce pozisyonla bağlantılı olarak kendi özelliklerini iyi analiz etmeli, ev ödevine iyi çalışmalı ve bunları işverenlere doğru kanallarla aktarmalıdır.’’ dedi. Ayrıca mülakat esnasında işverenlerin yeni mezun adaylara yönelttikleri sorular üzerinden giderek bu sorulara nasıl cevaplar verilmesi gerektiğini de detaylı şekilde öğrencilere anlattı.

Etiketler: adalet   meslek yüksek okulu   seminer  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 1 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki