Acil Servis Çalışanlarına İletişim Eğitimi

Yozgat ve Sorgun’da acil servislerde görevli tüm sağlık çalışanlarına yönelik olarak 'Acil Servis Çalışanları İletişim Eğitimi Günleri’ programı düzenlendi
Yayınlanma tarihi: 15 Aralık 2015, Salı günü, saat: 10:55

Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Kurumu, Uluslar arası İlişkiler ve Acil Sağlık Hizmetleri Daire Başkanlığının talimatı ile, acil servislerde görevli tüm sağlık çalışanlarına yönelik olarak ‘Acil Servis Çalışanları İletişim Eğitimi Günleri’ programı gerçekleştirildi. 

Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği tarafından koordine edilen eğitim, Ankara 1.Bölge Genel Sekreterliğinden Uzman Çiğdem Yılmaz ve Ankara 3. Bölge Genel Sekreterliğinden Uzman Fatih Yılmaz tarafından verildi. Yozgat ve Sorgun’da verilen eğitime 239 sağlık personeli katıldı.

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op.Dr. İsmail Kurca’nın yaptığı açıklamada; ülke nüfusunun artması, acil sağlık hizmetlerine duyulan gereksinimi de artırdığını belirtti. Kurca;” Yozgat ve Sorgun’da acil hizmet birimlerimiz kapasitelerinin çok üzerinde hastaya hizmet vermektedir. Acil servislerimize yapılan başvuruların yaklaşık yüzde 18’i hayati tehlikesi olmayan hastalarımızdan oluşmaktadır. Aciliyet ve hayati tehlikesi olan hastalarımıza öncelik verebilmemiz için hastaları ayırt etmemiz gerekir. Bu düzeni sağlayabilmemiz için iletişim becerileri eğitimleri bizim için büyük önem sağlamaktadır” dedi.

Etiketler: ismail kurca   acil   servis   eğitim  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 7 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki