Açıkel, bir yıllık faaliyetlerini anlattı

Sarıkaya Belediyesi Başkanı Ömer Açıkel bir toplantı düzenleyerek göreve başladığı günden bu zamana kadar geçen bir yıllık süre içerisinde yapılan çalışmaları personelle paylaştı.
Yayınlanma tarihi: 21 Mart 2015, Cumartesi günü, saat: 00:40

Sarıkaya Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel bir toplantı düzenleyerek göreve başladığı günden bu zamana kadar geçen bir yıllık süre içerisinde yapılan çalışmaları personelle paylaştı.

Belediye Açıkel toplantıda öncelikle geçen bir yıllık süre içerisinde yapılan çalışmaları en detaylı şekilde belediye personelinin bilmesi gerektiğini vurgulayarak Sarıkaya Belediyesi’ nin geçen bir yıllık dönem içerisinde yapılan tasarrufları, ödenen borçları yapılan verimli çalışmalar sonucunda gözle görülür oranda artış gösteren gelirleri slaytlar eşliğinde anlattı. Bir yıllık süre içerisinde geçmiş döneme ait yaklaşık olarak 5 Milyon TL yani eski parayla 5 Trilyon kadar bir borcu ödediklerini söyleyen Başkan Açıkel ayrıca sadece akaryakıt tasarrufundan elde edilen gelirin yarısıyla Sarıkaya Belediyesi evde bakım hizmet aracının alındığını dile getirdi.

Başkan Açıkel bu süre zarfında yapılan kanalizasyon, yol, park, mesire alanı, yeni mezarlık yapımı gibi hizmetlerinde kredi kullanılmadan borçsuz bir şekilde yapıldığını vurgulayarak. Önümüzde ki yaz içerisinde bölgedeki en büyük mesire alanının tamamlanacağını, oto galericiler sitesi, yeni terminal alanı için çalışmalar yapılacağını, yol ve kanalizasyon çalışmalarının da hız kesmeden devam edeceğini söyledi. Ayrıca yapılacak olan ve yapımı devam eden projelerin de herhangi bir kredi kullanılmadan tamamen belediye bütçesinden, yapılan tasarruflar ve mali disiplinin sağlanması ile sağlanan geliri artışı sayesinde yapılacağını vurguladı.

Açıkel yaklaşık olarak 1 saat süren toplantı süresince hangi kalemden ne kadar tasarruf edildiğini, hangi kredi borcu için ne kadar ödeme yapıldığını, belediye gelirlerinin yükseltilmesi yönünde yapılan çalışmaları en ince ayrıntılarıyla çalışanlarla paylaştı.

Etiketler: sarıkaya   belediye   başkan   ömer açıkel  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 1 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki