Yozgat’ta Fetullahçı Terör Örgütü / Paralel Devlet Yapılanması kapsamında haklarında gözaltı kararı bulunurken firar eden zanlıların yakalanması için çalışmalar sürüyor. 

Yozgat’ta FETÖ / PDY kapsamında haklarında gözaltı kararı bulunan ve 15 Temmuz sonrası firar eden Zekeriya Ç. FETÖ’nün Yozgat Şirket Sorumluları Mahir Ş. Davut S. Dershane sorumlusu Hasan Ç. FETÖ Medya Yozgat sorumlusu Şenol U. ve Yozgat İl Abilerinden Hüseyin K.’nın yakalanması için güvenlik güçleri çalışma başlattı.  

Zanlıların Yozgat İl merkezi ve ilçelerde örgüte bağlı himmet yolu ile sağladığı gelirleri genel olarak iş adamlarının kurduğu sivil toplum kuruluşlarına üye şahıslardan oluşan mütevelli heyetleri vasıtası ile topladıkları, toplumda nüfuzlu olarak bilinen ve kabul gören şahıslar tarafından sohbet toplantıları organize ettiği, sohbet gruplarında yer alan kişilerden; sohbet toplantılarına düzenli olarak katılıp verilen görevleri yerine getiren, sorgulamaksızın itaat eden ve maddi gücü yerinde olan kimseler seçilerek mütevelli heyeti üyesi yapıldığı, esnaf toplantılarında Fetullah Gülen tarafından hazırlanan konuşmalar, yayınlar izletildiği, kimlerden hangi oranda para toplanacağının belirlendiğini, toplantıya katılanların kendileri hakkında belirlenen miktar kadar Himmet bağışında bulunduğu, söz konusu terör örgütüne bağlı Zaman gazetesi ve Sızıntı dergisi gibi dergilere zorla abonelik yapılarak toplanan himmet paralarının cemaate ait şirketlere aktarılarak FETÖ / PDY Terör Örgütüne finansman sağlandığı, toplanan himmet paralarının, FETÖ / PDY örgütü ile bağlantılı şirketlerin sahipleri ve bu şirketlerde çalışan kişiler adına açılan banka hesapları üzerinden yurt dışında faaliyet gösteren FETÖ / PDY ile bağlantılı şirket, dernek, vakıf gibi kuruluşların banka hesaplarına örgüt adına toplanan paraların, Bank Asya Yozgat Şubesi aracılığıyla FETÖ / PDY ile bağlantılı bir kuruluşun hesabına dolar olarak yatırıldığı iddia ediliyor.