ABD ordusu Matrix’in izinde

ABD ordusunun insan beyninine yerleştirilecek ve beynin bir bilgisayar gibi çalışmasına imkan verecek, çip büyüklüğünde bir cihaz üzerinde çalıştığı iddia ediliyor.
Yayınlanma tarihi: 28 Şubat 2015, Cumartesi günü, saat: 22:59

İnsan beynine yapılan müdahaleler sayesinde kişilerin sanal bir dünyaya adım atmalarını ve bu dünyadaki deneyimleriyle çeşitli alanlarda bilgi edinmelerini konu alan Matrix filmindekine benzer bir sistem, ABD ordusu tarafından hayata geçirilebilir. 

ABD ordusununa çatısı altında hizmet veren Defense Advanced Research Projects Agency’nin (ABD Savunma Bakanlığı İleri Araştırma Projeleri Ajansı) insan beyninin bir bilgisayar gibi işlemesine imkan verecek çip büyüklüğünde bir cihaz üzerinde  çalıştığı iddia ediliyor.

Söz konusu proje kapsamında geliştirilen sistemin askerlerin düşünce gücüyle internete girmelerine izin vereceği ve uzun vadede sanal bir dünyanın temellerini atabileceği düşünülüyor. 

Konuyla ilgili spekülasyonlar hakkında resmi bir açıklamada bulunmayan ordunun bu teknolojiyi ilk etapta eğitim alanında kullanmayı planladığı öne sürülüyor.

ntv

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki