8 Yaşında, 2 Kitap Yazdı

Konya'da İlkokul 2. Sınıf Öğrencisi Ömer Can Koç, yazdığı şiir ve hikaye kitabı ile adından söz ettirdi.
Yayınlanma tarihi: 04 Haziran 2015, Perşembe günü, saat: 12:37

Konya'nın Meram İlçesindeki Ayşe Sönmez İlkokulunda 2. sınıf öğrencisi olan 8 yaşındaki Ömer Can Koç, yazdığı şiir ve hikaye kitabı ile adından söz ettirir oldu. Küçük yaşına rağmen ortaya koyduğu yeteneği ile şair ve yazarlığa adım atan Koç'un, bu yeteneğini sınıf öğretmeni keşfetti. Koç'un edebiyata olan aşkı, ev hanımı olan annesinin evde temizlik yaptığı sırada kanepe altlarında küçük küçük kağıtlara yazılmış metinleri bulması ve sonrasında durumu sınıf öğretmeni ile paylaşması üzerine ortaya çıktı.

Babası inşaatlarda boyacılık yaparak evin geçimini sağladığı Koç; "içinden geldiği gibi yazdığı şiir ve hikayeleri öğretmeninin teşviki ile kitap haline dönüştürdüklerini" ifade etti. En çok matematik dersinden hoşlandığını da kaydeden Koç,  zaman zaman arkadaşlarına bol bol kitap okumayı tavsiye ettiğini söylerine ekledi.

Ömer Can Koç'un yeteneğini keşfeden sınıf öğretmeni Hüseyin Sayar; ise konuşmasında; "Bu yaştaki bir çocuğun maharetinin diğer öğrencilere de bir kıvılcım, bir model oluşturması hiç kuşkusuz bizlerin en büyük arzusudur. Öğrencimizin bu başarısından doyalı gerek okul idaresi ve gerekse öğretmenleri olarak son derece gurur ve onur duyduk. Katkı ve desteklerinden dolayı okul müdürü Mustafa Yaz'a teşekkür ederim" dedi.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 8 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki