Yozgat’ta 550 okulda 79 bin öğrenci yaz tatiline girdi. Karnelerini Vali Kemal Yurtnaç’ın elinden alan öğrenciler 19 Eylül Pazartesi günü ders başı yapacak.
 
Düzenlenen törene Vali Kemal Yurtnaç’ın yanı sıra, İl Jandarma Komutanı Selçuk Yıldırım, Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, Vali Yardımcısı Yavuz Güner, İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar, öğrenciler ve veliler katıldı.
 
Öğrencileri tebrik eden Vali Yurtnaç, yaz tatilinin iyi değerlendirilmesi gerektiğini söyleyerek “Yapacağınız doğru çalışmalar, siz çocuklarımız ve gençlerimizin geleceğini çok daha güzel şekillendirecektir. Eksikliklerinizi başarısızlık olarak düşünmeden, bu tatili yeni eğitim ve öğretim yılına hazırlanmak için iyi değerlendirmenizi dilerim. İyi bir eğitim, iyi bir gelecek demektir. Ayrıca kendinize de zaman ayırmayı, oyunlar oynamayı, tatilin tadını çıkarmayı unutmayın” dedi.
 
Tören sonrasında öğretmenler odasında öğretmenlerle bir araya gelen Vali Yurtnaç, “ Tarihin en eski mesleklerinden biri öğretmenliktir, insanlara bir şeyler öğretmektir. Hepimiz bir öğretmenin elinden çıktık. Ben inanıyorum ki bu çocuklarımız gelecek için önemli bir kazanım olacaktır. Siz öğretmenlerinde bunda büyük bir emeği var. Siz değerli öğretmenlerimizi tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.
 
Başarı için rekabetin ateşlenmesi gerektiğini söyleyen Yurtnaç, “Hedeflerimizin arasında ilimiz de ki eğitimin kalitesini daha da artırmak var. Onun için önümüzde ki yıldan itibaren okullarda rekabeti sağlayacağız. Rekabetin olmadığı bir sistemde başarı asla olmaz. Okullarımızı, öğrencilerimizi kendileri arasında rekabete sokacağız ve başarıyı teşvik edeceğiz. Bu başarı hem Yozgat’a hem ailelerine hem de ülkemize güzel şeyler getirecek.  İnşallah hep birlikte önümüzdeki sene içerisinde bu yarışa gireceğiz ve yarışta başarı sağlayanları maddi manevi ödüllendireceğiz. İyi tatiller diliyorum” dedi.