Yozgat'ta geçtiğimiz günlerde meydana gelen hırsızlık olayının zanlıları, Asayiş Şube Ekiplerinin çalışmaları sonucunda Sivas'ta yakalandı.

Ev sahibi mağdur İ.K, Yozgat Emniyet Müdürlüğüne başvurarak, yaklaşık değeri 70.000 TL civarında olan ziynet eşyası ve paralarının çalındığını beyan ederek, ikametine girerek ziynet eşyalarını ve paralarını çalan şüpheli şahıs ya da şahıslardan davacı ve şikayetçi oldu.

Yozgat Emniyet Müdürlüğüne bağlı, Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından başlatılan faili meçhul hırsızlık olayın aydınlatılmasına ve şüphelilerin tespitine yönelik yapılan çalışmalarda, olay yeri ve çevresinde bulunan güvenlik kameraları, mobese kameraları ile birlikte, Yozgat'ın giriş ve çıkışlarında yer alan Plaka Tanıma Sistemi (PTS) kayıtlarından yapılan araştırmalar sonucunda, olayı gerçekleştiren şüphelilerin 55 plakalı sayılı Ford Connect marka araç içerisinde bulunan biri erkek, üçü bayan olmak üzere, dört şahsın şüpheli kişiler olduğu belirleyerek, aracın plakası tespit etti.
    
Hırsızlık olayı ile ilgili olarak günün nöbetçi C. Savcısına bilgi veren Asayiş Şube Müdürlüğü Ekipleri, hırsızlık olayında kullanılan aracın Kayıp Eşya Belge Projesine "Aranan Araç" olarak kaydının girilmesini sağladı. Hırsızlık esnasında kullanılan aracın, Sivas'ta ve araç içerisinde bulunan biri erkek üçü bayan olan şüpheliler S.B, G.Ç, Ü.P ve F.M isimli şahısların yakalatılması sağlandı. 
    
Sivas'ta yakalanan zanlıların üst ve mekan aramalarında Yozgat'ta çalınan ziynet ve paralar bulunamazken, adli makamlara sevk edilen zanlılar, ifade vermelerinin ardından serbest bırakıldılar.