Ülkemizde eş zamanlı ve tüm hızıyla devam eden Covid -19 aşı uygulamaları kapsamında; Cuma günü itibari ile Yozgat'ta 65-69 yaş üstü büyüklerin aşı uygulamaları başladı.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Sağlık Müdürü Dr.Fatih Şahin, "Ülkemizde eş zamanlı devam eden Covid-19 aşı uygulamaları ilimizde de tüm hızı ile devam etmektedir. 12 Şubattan itibaren 65-69 yaş üstü büyüklerimize de aşı uygulamaları başlamış ve 08:00-17:00 saatleri arasında Aile Sağlığı Merkezlerimizde, gece 24:00‘a kadar ise hastanelerimizde oluşturulan aşı odalarında tüm titizliği ile devam etmektedir. Vatandaşlarımız istediği kurumda, Merkezi Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden randevularını almak şartı ile aşılarını yaptırabileceklerdir" dedi.

Sağlık Bakanlığı tarafından aşı uygulanacak grup sıralamasında, 1. Aşamadaki bireylerin aşılamaları devam ederken öncelikli gruba ülke genelinde valililer, Kaymakamlar ve İl Müdürlerinin tanımlandığını da belirten Şahin, "14 Şubat Pazar günü Yozgat Şehir Hastanesinde Sayın Valimiz Ziya Polat, Emniyet Müdürümüz Murat Esertürk’e, Jandarma Komutanımız Kıdemli Albay Ali Sefa Yılmaz’a ilk doz aşı uygulaması yapılmıştır" dedi.

Aşı uygulamalarının başladığı tarihten itibaren Yozgat'ta uygulanan toplam aşı sayısının şu an itibari ile toplamda 23.444, 1.doz aşı uygulanan kişi sayısı 20.405, ikinci doz aşı uygulanan kişi sayısının 3.039 oldugunu belirten Şahin, bu rakamların an itibari ile artarak devam ettiğini vurgulayarak, "Bu süreçte çok büyük bir özveri ile çalışan sağlık personellerimize çok teşekkür ediyorum" dedi.