63 Yaşında Bilgisayar Öğreniyor

63 yaşındaki İsmail Yatar, 'Bilgi çağındayız' dedi, Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan kursa kayıt yaptırıp, bilgisayar eğitimi almaya başladı.
Yayınlanma tarihi: 17 Mart 2015, Salı günü, saat: 03:40

Emekli olduktan sonra memleketi Yozgat'ın Aydıncık ilçesine yerleşip, kurduğu meyve bahçesiyle vakit geçiren 63 yaşındaki İsmail Yatar, 'Bilgi çağındayız' dedi, Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan kursa kayıt yaptırıp, bilgisayar eğitimi almaya başladı.

Aydıncık İlçesi Halk Eğitim Merkezi tarafından yetişkinlere yönelik bilgisayar kursu açıldı. Kursa katılanlar, bilgisayar eğitimi alıp, bilgilerini geliştirerek, iş sahibi olma ya da işletmelerindeki bilgisayar sistemini daha iyi kullanmak istediklerini belirtirken, bahçıvan olarak çalıştığı kurumdan emekli olup, Aydıncık ilçesine yerleşen ve evinin bahçesine diktiği meyvelerle zamanını değerlendiren 63 yaşındaki İsmail Yatar, bilgi çağının araçlarını daha iyi kullanmaları için gençlere örnek olmak istediğini ifade etti. Öğrenmenin, bilgiye daha çabuk ulaşmanın yolunun teknolojiden geçtiğini hatırlatan İsmail Yatar, ''Bizlerde bunu kavradık, şimdi telefondan ziyada bilgisayar teknolojisine yöneldim, ulaşımı daha basit daha geniş. Telefonla numara olmadan bir yeri bulamazsın ancak bilgisayarda her şeyi bulabiliyorsun, görebiliyorsun, bu da bir ilim, bilim hazinesi'' dedi. 

7 çocuğu ile 8 torununun bulunduğunu, çocuklarının ise Aydıncık ilçesi dışında ikamet ettiklerini ifade eden İsmail Yatar, çocuklarıyla bilgisayar teknolojisinden faydalanarak, görüntülü olarak görüşebildiğini, bilgisayarı kendisinin kullanması durumunda ise torunlarıyla daha sık görüşme imkanı bulacağını, böylelikle özlem çekmeyeceğini söyledi. İsmail Yatar, bilgisayarını da şimdiden aldığını belirterek, ''Torunlarımla, çocuklarımla bilgisayar üzerinden istediğim zaman görüşebilmem için önce öğrenmem gerekiyor. Bu zamana kadar fırsatım olmadı, fırsatım olsaydı belki önceden öğrenebilirdim, belki 8-10 sene daha önceden bu işe kalkışabilirdim. Öğrenmenin yaşı yoktur, benim hocam 60 yaşında öğrendi bilgisayarı ve kitaplar yazdı. Bende 63 yaşındayım ben ondan biraz geç kaldım ancak onunla inşallah bu hususta buluşacağız, teknolojiyi kullanacağız'' şeklinde konuştu. 
Haber/Fotoğraf: Seyfi Çelikkaya

Etiketler: aydıncık   ismail yatar   bilgisayar   eğitim   kurs   halk eğitim    
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 1 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki