Yozgat’a yeni bir sanayi sitesi yapılması için çalışma yapılmasının da zamanının geldiğini ifade eden Işık, “İnşallah başkanımız da il müdürlüğümüz ve valimizin koordinasyonunda güzel bir çalışma yapsınlar, gelecekte Yozgat’ın ihtiyaçlarına cevap verecek bir küçük sanayi sitesinin çalışmalarını şimdiden başlatalım. Sizler çalıştıkça, gayret ettikçe biz sizlere yardımcı olmaya, destek olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Yozgat’taki temaslarına değinen Işık, kente yeni bir organize sanayi bölgesi kuracaklarını, 2018’in sonunda da firmalara yer teslimi yapabilmek için gerekli planlamaları şimdiden yapacaklarını bildirdi.

Çalışkan insanların üretim yapması için kendilerine düşen görevin, onlara gerekli ortamı sağlamak olduğunu vurgulayan Işık, şöyle devam etti:

“Yozgat kalkınmada 5. bölge, yatırımı organize sanayiye yaparsanız 6. bölge. Yani en yüksek teşvikten yararlanıyorsunuz. Şu anda da zaten yatırımcıların neredeyse tamamı hazır. İnanıyorum ki yakında onun genişlemesini de yapacağız. Bu aynı zamanda Birinci Organize Sanayi Bölgemizin de daha hızlı gelişmesini sağlayacak. Yozgat artık kritik kavşak noktası haline geldi. Bir taraftan İstanbul, Ankara, Sivas, Erzurum, Kars demiryolunun, hızlı trenin bir durak noktası, diğer taraftan Antalya’dan başlayan güzergahın kesişim noktası. Bir taraftan turizme açılan güzergah, diğer taraftan ekonominin can damarına ulaşan bir güzergah. Buranın çok hızlı gelişeceğine inanıyoruz. İnşallah bu gelişimi hızlandırmak için biz de elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Bundan sonra da Yozgat’ın bakanlığımızla ilgili her türlü sorununun çözümünde adeta fahri bakanı olarak, Bekir Bey’in bir kardeşi, arkadaşı olarak her zaman yanınızda olacağız."

Işık, Yozgat’ta TSE’nin il temsilciliğinin de açılacağını, sanayicilerin, iş adamlarının kurumla ilgili ihtiyaçlarını burada gidermelerini sağlayacaklarını anlattı.

Bozdağ ve Işık, daha sonra, valiliği ziyaret etti ve Bozok Organize Sanayi Bölgesinin kurulacağı arazide inceleme yaptı.