Boğazlıyan İlçesinde, Yeşilay Şube Başkanlığı ve Milli Eğitim Müdürlüğünce açılan "Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek" yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.

Törene Boğazlıyan Kaymakamı Davut Sinanoğlu, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Halil Gürel, ilçe Özel İdare Müdürü Recep Boylu, ilçe  Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bozdağ, Şube Müdürleri Nazan Tok, Mustafa Şeker, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Boğazlıyan Öğretmenevinde düzenlenen ödül töreninde konuşan Boğazlıyan Kaymakamı Davut Sinanoğlu, bağımlılıkla mücadeleyi en az terörle mücadele kadar önemli gördüğünü söyleyerek konuşmasına şöyle devam etti. "Çünkü ikisinde de gelecek nesiller var. Ülkemizin birliği, beraberliği, bütünlüğü, sağlığı ve ekonomisi var. Dolayısıyla stratejik bağımlılıkla mücadeleyi en az terörle mücadele kadar önemli gördüğünü söyledi bir konudur. Ülkemizin bekasını ilgilendiren bir konuda Yeşilay’ın yaptığı çalışmalar da takdire şayandır." dedi.
 
Boğazlıyan´dan katılan 5 eserin tamamının dereceye girdiğini belirten Yeşilay Şube Başkanı Halil İbrahim Coşkun, gelecek yıllarda düzenlenecek yarışmalarda katılımın daha da artması için çalışmalar yürüteceklerini dile getirdi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bozdağ ise, öğrencileri tebrik ederek, başarılar diledi.
 
Resim, şiir, afiş, karikatür ve kompozisyon alanlarında yarışan öğrenciler ödüllerini almanın sevincini yaşarken, protokol tarafından okul müdürlerine plaket, öğrencilere para ödülü ve katılım belgesi verildi.