Yozgat Belediye Başkan Yardımcısı Talip Karslıoğlu, basın mensuplarına bu yıl içerisinde belediye tarafından şehirde yapılan hizmetleri yerinde tanıttı. 

Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan tarafından şehirde başlatılan çalışmaların hızlı bir şekilde sürdüğünü belirten Karslıoğlu, “Belediye olarak bizim amacımız şehrimizde semtler oluşturmak, her semtin de ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri alışveriş merkezleri, sosyal alanlar, parklar yapmak istiyoruz. Yani vatandaşımız yaşadığı mahallede kendi bütün ihtiyaçlarını giderebilecek alanların oluşması çaba gösteriyoruz” dedi. Yaptıkları hizmetleri şehir merkezi değil kenar mahallelere yaydıklarını ifade eden Karslıoğlu, “Kenar mahallelerimizde yol ve kaldırım çalışmalarımız sürüyor. Bu yıl içerisinde bu güne kadar 15 bin ton asfalt kullanarak yollarımızı asflat ile kapladık. Asflatlama çalışmalarımız ise aralıksız sürüyor ve mevsim el verdiği sürece de devam edecek. Şuanda Terminalden Kentpark arasında asflat çalışmalarımızın büyük bir bölümü bitti ve kalan kısımda da çalışmalar sürüyor. Baz yollarımızda ise yapılan inşaatlardan dolayı yol çalışmalarımızı erteliyoruz. Çünkü yaptığımız yollar inşaatlardaki hafriyatın taşınmasından dolayı bozuluyor ve tekrar yapmak zorunda kaldığımız için ikinci bir marsa çıkmış oluyor. Bizde bu israfı engellemek bu tür çalışmaların olduğu alanlardaki yol yapım ve asfaltlama çalışmalarımızı erteliyoruz” diye konuştu. Şuana kadar yine kenar mahallelere çocukların oynayacakları, büyüklerin dinlenecekleri yada spor yapacakları 7 park yaptıklarını dile getiren Karslıoğlu, “ 8 Parkımızda da bakım ve onarım çalışmaları yaptık. 

Çocuklar için oyun gruplarını yeniledik. Amacımız çocuklarımızın eve kapanmadan kendi mahallesinde, kendi sokağındaki parkta oynamaları eğlenmelerini, büyüklerin ise bu parklarda dinlenmelerini spor yapmalarını sağlamaktır” şeklinde konuştu. Kapalı Pazar Yerinin tamamlanma noktasına geldiğini ifade eden Karslıoğlu, “Kapalı Pazar alanımızın inşaatında gecikme yaşandı.Şuanda tamamlanma noktasınageldi. Pazar yerimizin üst kısmında mahalle halkımızın ve gençlerimizin kullanacağı spor sahaları yer alıyor. Alt ise haftada bir veya iki gün Pazar yeri olarak kullanılacak. Diğer günlerde de burası başka şekillerde değerlendirilebilecek. Yine belediye olarak Pazar yerimizin ön kısmından geçen derede yeni bir çalışma yaptık. Kanalı tamamen toprak altında aldık.  Bu çalışmamızda buradaki çirkin görüntüyü ortadan kaldırmış oldu” dedi.

Şehirde iş yeri sıkıntısından dolayı kiraların çok yüksek olduğunu belediye olarak yeni iş merkezleri yapılması için çalışmalar başlattıklarını ifade eden Başkan Yardımcısı Karslıoğlu, “Eski İŞGEM’in olduğu yere yeni bir bark ve yaklaşık 30 iş yerinin bulunduğu bir iş merkezi yaptık. Yine daha önce Kent Park karşısında bulunan küçük ve kullanıma elverişli olmayan dükkanları yıkıp yerine modren bir bina yapıyoruz. Bu binayı ise bir kamu kurumumuza şimdiden kiraladık. Kısa sürede bitirim bu kurumumuza teslim edeceğiz. Bu tür çalışmalarımız bundan sonra da devam edecek. İş yeri sayımız arttıkça kiralarda düşecektir. Esnafımız kazancının büyük bir bölümünü kiraya vermek zorunda kalıyor” ifadelerini kullandı. Hal binası inşaatının başladığını, otopark ihalesinin yapıldığını ifade eden Başkan Yardımcısı Karslıoğlu, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Yozgat’ı modern bir kent görünümüne kavuşturmak için çaba sarf ediyoruz. Yıllardır atıl vaziyette bulunan ve çok çirkin bir görüntü oluşturan Eski Sanayi Sitemizde bugün TOKİ tarafından modern konutlar yapılmaktadır. Yine yeni valilik binamızın önünde bir proje hazırlıyoruz. Buraya 12 dönüm üzerine bir meydan projemiz bulunuyor. Yine bu bölgede kapalı otoparkımız yer alacak. Belediyemizin üst kısmındaki kapalı otoparkımızın ihalesi yapıldı. Burası da 350 araçlık bir park olacak. Hal binamızın inşaatı başladı hafriyat alınıyor.”