Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, Türkiye’nin çeşitli illerinden yarışmaya katılmak üzere Yozgat’a gelen profesyonel ve amatör fotoğrafçılarla Çamlık Galata Otel’de bir araya geldi.
 
Vali Yurtnaç, burada yaptığı konuşmada, yaklaşık 4 aydır Yozgat’ta görev yaptığını ve Yozgat’ı yeni yeni tanımaya başladığını söyledi.
 
Yozgat’ın insanının milliyetçi ve delikanlı olduğunu belirten Vali Yurtnaç, “Özellikle 15 Temmuz darbe girişiminde sokağa ilk çıkan bir il Yozgat. Bizde böylesine milliyetçi, vatanına bayrağına bağlı bir şehri hem Türkiye’ye hem de dünyaya tanıtmak istiyoruz. Bu yarışma da tanıtımın önemli bir ayağı. Bu vesile ile yeni arkadaşlıklar ve yeni dostluklarda doğuyor. Bizim için en önemlisi de ilimizin tarihi turistlik yerlerinin ülke gündemine gelmesi” dedi.
 
Üç gün boyuncu ilçelerde ve merkezde foto maraton olacağını ifade eden Vali Yurtnaç, “Bu 3 gün boyunca Yozgat’ta çeşitli doğa güzellikleri ve tarihi turistik yerler göreceksiniz. Hem ormanlar var hem termal var hem doğa turizmi var harabeler var, açılmamış yer altı şehirleri var. Buraları en iyi şekilde fotoğraflayıp ilimizin tanıtımına sizlerde katkı sağlamış olacaksınız” diye konuştu.
 
Vali Yurtnaç, foto maraton yarışmasına katılan yarışmacılara huzurlu ve eğlenceli bir zaman geçirmeleri temennisinde bulundu.
 
Yarışmacılar, foto maraton’un ilk gününde Sorgun Kerkenez Harabeleri ve Aydıncık Kazankaya Kanyonu’nu fotoğraflayacaklar.