KOBİ Fuarcılık tarafından organize edilen ve Sorgun Kaymakamlığı, Sorgun Belediyesi ve Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası tarafından desteklenen 3.Sorgun Tarım, Hayvancılık ve Gıda Sanayi, Makine ve Ekipmanları Fuarı yarın saat 11'de kapılarını açıyor.

Yozgat ve Sorgun ekonomisine önemli katkı sağlayan  ve 128 Firmanın katılacağı 3.Sorgun Tarım, Hayvancılık ve Gıda Sanayi, Makine ve Ekipmanları Fuarı  Pazar gününe kadar misafirlerini ağırlayacak. Fuar’da 50 Milyon TL ticaretin dönmesi bekleniyor.

İlimizin tanıtımı açısından büyük önem taşıyan ve fuar sektöründe Türkiye’de büyük prestij sahibi olan 3.Sorgun Tarım, Hayvancılık ve Gıda Sanayi, Makine ve Ekipmanları Fuarı otel, restoran ve nakliye firmaları gibi Yozgatlı işletmelerin yüzünü güldürecek.

3.Sorgun Tarım, Hayvancılık ve Gıda Sanayi, Makine ve Ekipmanları Fuarı yarın kapılarını 128 katılımcı firma ile açacak. Fuar 17 Eylül tarihine kadar açık kalacak. Bir fuar çadırı ile 20 bin metrekare açık alanda hizmet verecek olan fuar toplamda 24 bin metrekare alanda ziyaretçilerini ağırlayacak. Komşu illerden ve Yozgat ilçelerinden gelecek olan misafirlerle birlikte fuarda 50 Milyon TL ticaret hacminin oluşması bekleniyor. 

Daha açılmadan Yozgat ekonomisi için oldukça önem taşıyan fuar yerli işletmelerinde yüzünü güldürmeye devam ediyor. Şehir dışından gelen firmaların otellerde konaklamaya başlaması ile otel doluluk oranları oldukça yüksek rakamlara ulaştı. Lokanta sahipleri ise gelecek olan hem firmaların hem misafirlerin ilde yoğunluk oranını arttırdığını söyleyerek hazırlıklarını arttırdıklarını dile getirdiler. Fuar alanına yerleşmek için gelen firmalar nakliyecilerinde yüzünü güldürdü. Fuar’ın açılışı yarın saat 12’de gerçekleşecek.

Fuarı düzenleyen Kobi Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Tokat, yaptığı açıklamada tüm Sorgunlu vatandaşları ve diğer ilçelerde bulunan çiftçileri fuar alanında görmek istediklerini belirtti. 
Kobi Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Tokat, “Tanıtımına özel önem gösterdiğimiz Yozgat’ımızın önemli markası olan Sorgun Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nın 3.’sünü gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz. Bu sene komşu illerimize de giderek davet ettik. Tanıtımın Sadece Yozgat’la sınırlı kalmasını istemedik. Konya, Kayseri, Kırıkkale, Çorum, Tokat, Sivas, Kırşehir, Samsun gibi illerimizden de misafirlerimiz fuarımızı ziyaret edecek” dedi.

Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Üzeyir Arslan, günümüzde üretilen mal veya hizmetleri tanıtmanın en etkili yollarından birisinin fuar organizasyonları olduğunu belirterek, ülkemizle ticaret yapmak isteyen ülkelerden gelen binlerce ziyaretçinin yanı sıra halkımızın da yoğun ilgisiyle açılan fuarlar sayesinde, birçok firma ürünlerini doğrudan hedef kitlesine ulaştırabilmekte olduğunu söyledi. Sorgun'da üçüncü kez bir fuar düzenleneceğini ifade eden Arslan,"Fuarlar birlikte ilçemizdeki ve ilçe dışından gelen katılımcılar, pazar payını genişletmekte, bayii ağı kurmakta veya yeni bayilikler oluşturabilmenin yanı sıra yaptıkları satışlar sayesinde de stoklarını eritebilme olanağı bulabilmektedir" ifadelerini kullandı.