3'ü Yozgatlı 212 Hafız İcazet Aldı

İstanbul Bayrampaşa Yeşil Camii İlme Hizmet Vakfı bünyesinde yetişen 212 hafız öğrencisine, manevi atmosferi yüksek bir ortamda gerçekleştirilen programla icazet belgesi verildi.
Yayınlanma tarihi: 08 Nisan 2015, Çarşamba günü, saat: 21:19

Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı’nın da hazır bulunduğu İcazet törenine yurdun dört bir yanından ve yurt dışından Kur’an talebelerinin yanı sıra Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Arnavutköy Kaymakamı Kasım Fikret Dayıoğlu, Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan Mustafa Davarcı, Hocaefendilerden Kuveytli Abdulvehap Elbuti, İbrahim Tanrıkulu, Muhammed Emin Saraç Hoca, Ahmet Vanlıoğlu, Cemal Vanlıoğlu, İstanbul’un birçok ilçesinden ve il dışından yüzlerce vatandaş katıldı.
 
Pazar günü saat 10’da başlayan ve Diyanet İşleri Başkanlığı Bayrampaşa Müftülüğü ile Bayrampaşa Yeşil Camii İlme Hizmet Vakfı tarafından organize edilen icazet töreni, Reis-ül Kurra Hafız Ahmet Arslanlar’ın risayetinde gerçekleştirildi.
 
212 hafız öğrenci sırasıyla Kur’an-ı Kerim sürelerinden okuyarak hatimlerini tamamladı. Hatimin ardından Reis-ül Kurra Ahmet Hoca Efendi hatim duasını yaptı. Dualama sonrasında 212 hafız icazet belgelerini aldılar.
 
Manevi iklimin binlerce kişi tarafından teneffüs edilen icazet programında konuşan Vali Yazıcı “Bugün Bayrampaşa Yeşil Camii İlme Hizmet Vakfı bünyesinde yetişen 212 hafız kardeşimizin icazet programına katıldık. Geçmişte var olan ve günümüzde azda olsa unuttuğumuz güzelliklerden biri hafız yetiştirme konusunda ki hassasiyetimiz. Çok şükür ki son zamanlarda hafız sayımız artıyor ve onlara layık icazet programları düzenleniyor. Geçtiğimiz aylarda Yozgat’ta güzel bir programla 15 kardeşimize hafızlık icazeti verildi. Bugün de burada belki de Cumhuriyet tarihinin en kalabalık icazet programlarından biri. Güzel memleketimizin her köşesinden hafız olmak için buraya gelen kardeşlerimiz var. Kardeşlerimiz bugün emeklerinin karşılığını bu icazet programı ile alacaklar. Bu kardeşlerimizden 3’ü Yozgat nüfusuna kayıtlı. ” dedi.
 
Yazıcı, icazetini alan hafızların çifte mutluluk yaşadığını dile getirerek, “Kardeşlerimize hem icazetlerini güzel bir törenle almak nasip oldu hem Mevla hayırlı uzun ömürler versin, 104 yaşını görmek nasip olan Reis-ül Kurra Ahmet Arslanlar Hoca Efendinin, yine ülkemizin nadide âlimlerinden Fatih Dersiamı Emin Saraç hocamız ve Şeyh-ül Kurra Mustafa Demirkan hocamızın huzurunda cereyan etmesi tarihi bir fırsattı” şeklinde konuştu.
 
Yaklaşık 4 saat süren program öğlen namazının ardından misafirlerin icazetli hafızlarla çektirdikleri fotoğraflarla sona erdi.

 

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki