3.Basamak Yoğun Bakım Hizmet Vermeye Başlıyor

Yozgat Devlet Hastanesinde 3.Basamak Genel Yoğun Bakım önümüzdeki günlerde hizmet vermeye başlayacak.
Yayınlanma tarihi: 14 Mart 2015, Cumartesi günü, saat: 03:26

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Yozgat Devlet Hastanesinde 3.Basamak Genel Yoğun Bakım önümüzdeki günlerde hizmet vermeye başlayacak. Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. İsmail Kurca; 3.Basamak Yoğun Bakımın açılmasıyla sevklerin azalacağını ifade etti.

Kurca,” Kaliteli hizmet vermek hedeflerimiz arasındadır. Hastalarımızın mağdur olmaması için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Sevk oranlarının azalması hasta mağduriyetini önemli ölçüde azaltacaktır” dedi.

Yozgat’ta Devlet Hastanesinde 3.Basamak Genel Yoğun 10 yatak, bir izolasyon odası ile birlikte 11 yataklı, 3 sorumlu hekim ve 18 hemşire ile hasta kabulüne önümüzdeki günlerde başlayacak. Hasta yakınları için ayrıca bilgilendirme odası bulunmakla beraber, yoğun bakım odaları tek kişilik olup, hasta mahremiyeti en ince detayına kadar hazırlanmış durumda. 
 
3.Basamak Yoğun Bakımda; invaziv veya noninvaziv mekanik ventilasyon ve ileri solunum monitörizasyonu gereken hastalar, kronik organ bozukluğunun günlük aktiviteyi bozacak şekilde ilerlediği hastalar, HELLP sendromu, ağır sepsis, septik şok, ARDS, ağır preeklampsi ve eklampsi gibi yakın takip ve tedavi gerektiren akut sorunlar, kontrol edilemeyen veya fazla miktarda transfüzyon gereken kanamalar, organ bozukluğu yapan zehirlenmeler, cerrahi sonrası gelişen dâhili komplikasyonlar (koroner sendromlar, sepsis, böbrek veya karaciğer yetmezliği gibi), birden fazla organı ilgilendiren sistemik hastalıkların akut sorunları, izolasyon önlemi gereken hastalar (dirençli enfeksiyonlar, immünsuprese hastalar), ciddi santral sinir sistemi patolojisi ve cerrahisi (sinüs üzerinde kanama, çökme fraktürü, ciddi serebral ödem, subaraknoid kanama, diffüz aksonal yaralanma, spinal şok, kord ödemi gibi), Glaskow skoru 7 ve altında olan hastalar, kalp cerrahisi geçiren hastalar, çoklu travma hastaları yatmaktadır.

Etiketler: ismail kurca   yoğun bakım   sevk  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki