340 Ünite Kan Bağışladılar

Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle Kadışehri Kaymakamlığınca organize edilen, mahalle ve köylerden geniş bir katılımın olduğu kan bağışı kampanyasında 340 ünite kan bağışı yaptılar.
Yayınlanma tarihi: 16 Nisan 2015, Perşembe günü, saat: 18:33

Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle Kadışehri Kaymakamlığınca organize edilen, mahalle ve köylerden geniş bir katılımın olduğu kan bağışı kampanyasında 340 ünite kan bağışı yaptılar.

Geçtiğimiz yıl toplam 997 ünite kan bağışıyla Türkiye ortalamasını üçe katlayan Kadışehri ilçesinde her geçen ay daha fazla kan bağışlıyor. Kaymakam Ali Doğan, Kadışehri Belediye Başkanı Davut Karadavut ve daire amirleri kan bağışı kampanyalarına aktif bir şekilde katılıyor. Ayrıca bağışçılara kaymakamlık tarafından çeşitli hediyeler veriliyor.

Konu ile ilgili Kadışehri Kaymakamı Ali Doğan şunları söyledi: “Bilindiği üzere Kızılay kamuya yararlı dernek statüsündedir ve biz kaymakamlar da Kızılay’ın ilçelerdeki fahri başkanlarıyız. Kan bağışı konusunda ilçemizde bir duyarlılık hasıl etmeye çalışıyoruz. Bunun için yaptığımız kan bağışı kampanyasında tüm mahalle ve köylerimizdeki vatandaşlarımızı harekete geçirdik. Özellikle muhtarlarımız, imamlarımız ve Kur’an Kursu öğreticilerimiz sayesinde pek çok vatandaşımıza kolayca ulaştık. Kurum amirlerimiz, STK’larımız ve meslek kuruluşlarımız sayesinde çalışanlarımıza da kampanyayı duyurmak zor olmadı. Ve sonuçta başarılı bir netice ortaya çıktı.”

Kaymakam Doğan, kan bağışı kampanyasına katılan ve destek veren tüm vatandaşlara, daire amirlerine ve çalışanlara teşekkür etti.

Etiketler: kadışehri   kan   bağış   kızılay  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki