30 Mayısta Yozgatspor İçin Cumhuriyet Alanına

30 Mayıs'ta yapılacak olan Yozgatspor 1959 FK, Kongresi Cumhuriyet Meydanında halkın katılımıyla yapılacak.
Yayınlanma tarihi: 28 Mayıs 2015, Perşembe günü, saat: 09:34

Yozgatspor’un ligden düşmesinin ardından Yozgatspor 1959 FK takımının kuruluşu noktasındaki önemli adımlardan biri de atıldı.

Yozgat Belediyesi tarafından yapılan tüzük tadilatı değişikliği sonrasında resmen kurulan Yozgatspor 1959 FK takımının Kulüp Başkanlığını 30 Mayıs’ta yapılacak olan kongreye kadar Belediye Başkanı Kazım Arslan üstlenecek.

Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan’ın spora kalite getirmek, borçsuz, şehri kucaklayan yeni bir takım kurma hayali için attığı adımlardan biri daha gerçekleşmiş oldu. Yimpaş’ın yaşadığı ekonomik sıkıntıya bağlı olarak her geçen yıl kan kaybeden ve borcu nedeniyle de artık kimsenin devir almak istemediği takımın BAL Ligi’nden düşmesinin ardından lige yükselen Şefaatli Belediyespor Yönetiminin yaptığı kongrenin ardından oluşturulan geçici yönetim bir araya gelerek tüzük tadilat değişikliğine imza attı. Renkleri, ismi belirlenen ve Dernekler Müdürlüğü’ne yapılan müracaatın kabul edilmesi ile birlikte Yozgat’ın yeni takımı resmen kurulmuş oldu.
 
Yönetimi, teknik heyeti, altyapısı, üst yapısıyla tam anlamıyla profesyonel bir yapıya kavuşturulması hedeflenen ve artık liglerde Yozgatspor 1959 FK olarak boy gösterecek takımın renkleri de Kırmızı Siyah Beyaz olacak. Kulüp Başkanlığını Belediye Başkanı Kazım Arslan’ın yürüteceği takımın yeni yönetimi ise 30 Mayıs’ta yapılacak kongreyle belirlenecek.
 
Yozgatspor Başkanı Dr Kazım Arslan, “Takımın yönetiminde olmak istiyorum diyen hemşerimiz varsa buyursun gelsin. Çeşitli sebeplerle bulunamıyorum diyen olursa katkılarını bekleriz. Eğer ben bu takımı yönetirim diye düşünen varsa buyursun. Tüm hemşehrilerimize çağrıdır. Maddi ve manevi olarak katkım olur diyen herkes 30 Mayısta Cumhuriyet Meydanında yapacağımız açık hava yönetim kurulu seçimine bekleriz. Bu bir davettir ve ayriyeten kimseye davet yapılmayacaktır. Katkı sunacak hemşehrilerimize kapımız her zaman açıktır” dedi.

Etiketler: yozgatspor   1959   kazım arslan  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki