3 Mahalleye Park Çalışmaları Başladı

Sarıkaya Belediyesi tarafından ilçedeki üç mahalleye geniş kapsamlı park yapım çalışmaları başladı.
Yayınlanma tarihi: 13 Ekim 2015, Salı günü, saat: 09:29

Sarıkaya Belediyesi tarafından ilçede yapımına başlanan parklar Beyazıt Mahallesinde Toprak Mahsulleri Ofisi yanında, Kazım Karabekir Mahallesinde ise Boğazlıyan yolu üzerinde ki kooperatif evleri yanında Fevzi Çakmak mahallesi parkı ise Üçler ilkokulu ile İmam – Hatip arasında ki ağaçlık alanda yapılacak.

Sarıkaya Belediye Başkanı Av.Ömer Açıkel yapmış olduğu açıklamada, ilçenin Beyazıt, Kazım Karabekir ve Fevzi Çakmak mahallelerine park yapım çalışmalarına başladıklarını bildirdi. Yapılacak bu parkların geniş kapsamlı olacağını, ailelerin ve çocukların çok rahat vakit geçireceklerini ifade eden Başkan Açıkel, ilçede yaşayan vatandaşların bu hizmete gerçekten ihtiyacı olduğunu ve merkezdeki parklara gitmekte zorlandıklarını belirtti.

Daha önceden bu çalışmaların yapılacağını duyurduklarını hatırlatan Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel, şunları kaydetti: "Sarıkayalı vatandaşlarımıza söz verdiğimiz gibi bu üç mahallemizde park yapım çalışmaları için bismillah dedik. İnşallah alnımızın akıyla bu hizmetlerimizi güzel ilçemize kazandırmış olacağız. Beyazıt mahallemizdeki, Fevzi Çakmak ve Kazım Karabekir mahallesindeki vatandaşlarımızın bizden bu yönde talepleri mevcuttu. Zaten biz göreve gelmeden önce de bu hizmeti yapmayı düşünüyorduk. Bugüne kısmet oldu ve ilk kazmayı vurduk. Yapılacak bu parklar sıradan değil tam donanımlı olacak. İçerisinde, kamelya, büfe, çocuk oyun parkı, spor aletleri ve koşu parkuru olacak. Şimdiden vatandaşlarımıza hayırlı olsun." dedi.

Etiketler: sarıkaya   ömer açıkel   park  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki