3-6 Yaş Çocuk Etkinlikleri Kursu açıldı

Sorgun Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü ile İlçe Müftülüğü ortaklaşa olarak Sorgun’da görev yapan bayan Kur’an Kursu öğreticilerine “3-6 Yaş Çocuk Etkinlikleri Kursu” açtı.
Yayınlanma tarihi: 16 Mart 2015, Pazartesi günü, saat: 09:30

Sorgun Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü ile İlçe Müftülüğü ortaklaşa olarak Sorgun’da görev yapan bayan Kur’an Kursu öğreticilerine “3-6 Yaş Çocuk Etkinlikleri Kursu” açtı.

Kursu ziyaret eden Kaymakam Ali Arslantaş, 120 kursiyerin devam ettiği kurslar ile Kur’an Kursu öğreticilerinin de  bundan böyle, 3-6 yaş arası anaokulu öğrencilerine eğitim- öğretim verebileceklerini söyledi.

Arslantaş, kursiyerlere kursların bitiminde sertifika verileceğini ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nın bu sertifikaları geçerli saydığına dikkat çekti ve  “Bundan sonra bir anaokulu öğretmeni ne öğretiyorsa, Kur’an Kursu öğreticilerimizde anaokulu çağındaki çocuklara onları öğretecekler.  Şu an Sorgun’da 3-6 yaş arası çocuklarımızın % 94’ü zaten anaokuluna gidiyor. Burada en büyük sorun mekan sorunu. Bu sorunu da, şu an eğitim öğretim yapılan anaokullarını tatil günlerinde kullanmak suretiyle aşmayı planlıyoruz” diye konuştu.

Kurs öğretmeni Ayşe Akbaş, bu kurslarla nelerin amaçlandığını anlatarak şunları kaydetti, “Kurslarımızı Yeliz Kartal isimli öğretmen arkadaşımla birlikte veriyoruz. Kursta, okuma yazmaya hazırlık, serbest zamanları nasıl değerlendirmeliyiz, hangi oyuncak hangi amaçla kullanılır, hangi yaş gurubuna ne gibi yararlar sağlar gibi amaçlar doğrultusunda eğitim öğretim veriyoruz. Kurslarımıza 80’i Kur’an Kursu öğreticisi, 40 tanesi de ilahiyat mezunu toplam 120 kursiyer katılıyor. Çarşamba, Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri 5’er saat olmak üzere haftada toplam 20’şer saat kurs veriyoruz.”

İlçe Müftüsü Fikret Ekinci de yaptığı açıklamada, kurslardan sertifika alacak olan kursiyerlerin 4-6 yaş arası çocuklara Kur’an-ı Kerim öğretebileceklerini söyledi.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki