Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op.Dr.İsmail Kurca, 23 Nisan Ulusal Çocuk ve Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle, Yozgat Devlet Hastanesi’nde Çocuk servisinde yatan hastalara diş fırçası, diş macunu ve defter hediye etti. 

 Poliklinikler, Çocuk Servisi Süslendi, Çocuk Hastalara Bayrak Hediye Edildi 
23 Nisan Ulusal Çocuk ve Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle yine Çocuk Hastanesinde polklinikler, çocuk acil polikliniği, çocuk servisi süslendi. Yozgat Devlet Hastanesi Çocuk Acil Servisinde gelen hastalara Dr.Ayşe Arısoy tarafından  bayrak hediye edildi. 

“Sağlık Ağızdan Başlar” 
Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreter Op.Dr. İsmail Kurca yaptığı açıklamada; “Milletimizin umut çiçeği olan çocuklarımızın sağlıklı ve mutlu yaşaması, yetenekli bireyler olarak yetişmesi hepimizin ortak gayesi olmalıdır. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın,  toplumumuzun her alanındaki ileri atılımlarına öncülük yapacak, kalpleri vatan ve millet sevgisiyle dolu, görev ve sorumluluklarına yürekten bağlı, düşünceli insanlar olarak yetişmesi en büyük dileğimizdir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın tüm dünya çocuklarına ve bütün insanlığa barış, refah ve huzur getirmesini diliyor, saygılarımı sunuyorum. Biz de çocuk hastalarımızı böylesine anlamlı bir günde yalnız bırakmak istemedik,bu yıl “Sağlık Ağızdan Başlar” projemiz kapsamında, ağız sağlığının önemini vurgulamak için çocuklarımıza diş fırçası ve diş macunu hediye ettik. Hastalarımıza acil şifalar diliyorum” dedi.