23 Nisan Çoşkusu Devam Ediyor

Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışı münasebetiyle tüm dünya çocuklarına armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ilimizde coşkuyla kutlanmaya devam ediyor.
Yayınlanma tarihi: 29 Nisan 2015, Çarşamba günü, saat: 08:59

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları  75. Yıl Dr. Müzeyyen Çokdeğerli İlkokulunda Vali Abdulkadir Yazıcı ve İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş  ile vatandaşlar ve çocukların katılımıyla okul bahçesinde düzenlendi.
 
Çocuklar Birbirinden Güzel Şiirler Okudu, Eğlenceli Oyunlar Sahneledi
Kutlamalara günler öncesinden heyecanla hazırlanan çocuklar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusunu hem kendileri yaşadı ve hem de katılımcılara yaşattılar. Çocuklar birbirinden güzel şiirleri coşkuyla okudular, hazırlandıkları piyes ve müzikli gösterileri sahnelediler. Çocukların ortaya koydukları performans katılımcılar ve velileri tarafından çok büyük beğeni aldı.  
 
Vali Abdulkadir Yazıcı da törende yaptığı konuşmada bu güzel programın hazırlanmasında emeği geçen öğretmen ve öğrencileri tebrik ederek," Bugün bu okulumuzda benimde isimleri Müberra ve Aysun olan iki tane çocuğum var. Onlar Hami-yet çocuğu. Buraya hem onların oyunlarını izlemek hem de sizlerin mutluluğuna ortak olmak için geldim. Çocuklarımız Mevla'nın bizlere birer hediyesidir. Bizlerde bu hediyenin kıymetini bilelim ve onları Cenab-ı Hakkın buyurduğu emirler üzere yetiştirelim. Çocuklarımızı sadece öğretmenlerimizin vereceği eğitimle bırakmayalım.Çünkü onlar gelecekte şu an bizler oturduğu makamlarda oturacaklar, ülkeye hizmet edecekler. Devletine, milletine bağlı hoşgörülü, faziletli birer insan olmaları için çalışalım. Ağaç yaş iken eğilir misali bu meziyetleri bu temeli çocuklarımıza küçük yaşta vermemiz lazım "dedi.

 

Etiketler: 23 nisan   ulusal   egemenlik   çocuk   bayram   yozgat  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki