Yozgat Ağız Diş Sağlığı Merkezi 2017 yılında arı gibi çalıştı. 2017 yılında, 21.384’ü pedonti (çocuk), polklinik sayısı, toplamda 138.364 poliklinik başvurusu yapılarak, tedavi edildi.

43.642 diş çekim sayısı olan Yozgat ADSM’de diğer veriler ise şöyle;dolgu yaptıranların sayısı 86.325, kanal tedavisi 13467, protez 7070, implant 219.

Evde Sağlık Hizmeti kapsamında 90 hastaya da ağız ve diş sağlığı hizmeti verdiklerini belirten Yozgat Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dt. Babür Cevheroğlu şunları söyledi; “ Sağlık hep ağızdan başlar deriz ya, rakamlara baktığımızda bu rakamlar da gösteriyor gibi. Tabi rakamları bir de şöyle yorumlamak gerekir ağız ve diş sağlığımızı ne kadar önemsiyoruz. 32 dişimiz varken, birinde sorun yaşamadan da olmuyor. Hangimiz diş muayene koltuğuna oturmadık ki. Günde oysa iki kez, toplamda 5 dakika dişlerimize vakit ayırsak, çok daha sağlıklı dişlere sahip olacağız. Gençkken pek farketmiyoruz ama yaşlılığımızı da unutmamak gerek. 

Bakınız 2017 yılında merkezimizde çocuklara yaptığımız uygulamalara baktığımızda koruyucu amaçlı yaptığımız yerel flor uygulamasını 705,fissür uygulamasını 6558 çocuğumuza yapmışız. Koruyucu olan ağız ve diş sağlığı uygulamalarını Yozgat’ta artırtmak için çalışmalarımız sürüyor. Okul diş taramaları da bunlardan bir tanesi. 

Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimizde çalışan tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Bu başarı hepimizin başarı. Sadece dişiniz ağrıdığında değil, kontrol için mutlaka 6 ayda bir gelmelisiniz diyor, sağlıklı günler diliyorum” dedi.