Fotoğraf kalitesi günümüz akıllı telefonlarında en çok aranan özelliklerden. Kameranın kullanıcısına sunduğu fotoğrafların parlaklığı, kontrastı, bulanık olma durumu, renklerin gerçekçiliği gibi birçok unsur bir arada bir arada ele alınırken iyi fotoğraf çeken cihazlar da aşağı yukarı size başarılı sonuçlar sunabiliyor.

Peki fotoğrafın kalite yönünü bir kenara bıraktığımızda 'en hızlı çekim yapan telefon' sizce hangisi? iPhone 6s mı, yoksa Samsung Galaxy Note 5 mi dersiniz? İşte sizi bir miktar şaşırtacak yanıtlar…

Fotoğraf çekimleri, akıllı telefonlarda deklanşör veya çekim için kullanılan kısayol butonu ya da ekrana dokunulması ile gerçekleşiyor. Bu noktada akıllı telefonların tepki verme sürelerini ele alan bir araştırmanın sonuçları yayınlandı. Buna göre en hızlı tepki veren, dolayısıyla en hızlı kameraya sahip akıllı telefonun iPhone 6s Plus olduğu anlaşıldı. İkinci sırada iPhone 6s yer alıyor. Motorola Moto X Pure Edt. (2015) modeli ise listede üçüncülük koltuğunda.

15-10/17/ekran_resmi_2015-10-17_14_11_08.jpgGalaxy Note 5, Galaxy S6 Edge+, Galaxy S6, HTC One M9+ şeklinde sıralanan listede sekizinci sırada Galaxy S6 Edge, dokuzuncu sırada Samsung Galaxy S6 Active ve onuncu sırada ZTE Axon Pro yer alıyor. Asus ve LG'nin listede yer almaması ise dikkat çekiyor.