2014-2015 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni Yapıldı

Bozok Üniversitesi'nde 2014-2015 eğitim öğretim döneminde lisans ve ön lisans eğitimlerini başarıyla tamamlayan öğrenciler, düzenlenen mezuniyet töreniyle diplomalarını aldı.
Yayınlanma tarihi: 13 Haziran 2015, Cumartesi günü, saat: 08:50

Bozok Üniversitesi, Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen mezuniyet törenine Yozgat Vali Vekili Yavuz Güner, Yozgat Vali Yardımcısı Gökhan İkitemur,  İl Jandarma Komutan Albay Selçuk Yıldırım, Belediye Başkanı Kazım Arslan, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz, Yozgat Bölge İdaresi Başkanı Mehmet Emin Sevimli, Yozgat Baro Başkan Vekili Fatih Av. Yorulmaz, Rektörümüz  Prof. Dr. Salih Karacabey, Daire Müdürleri,  Fakülte Dekanları, sivil toplum kuruluş temsilcileri, öğretim elemanları, öğrenci yakınları ve öğrenciler katıldı. 

“Bozok Üniversiteli Olmak Bizler İçin Çok Özel Bir Ayrıcalıktır” 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan mezuniyet töreni Fakülte ve Yüksekokullar birincisi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü öğrencisi Ramazan Karadavut’un mezun olan öğrenciler adına yaptığı konuşma ile devam etti. Karadavut konuşmasında: “Ben üniversite eğitimim boyunca tek başıma ayakta durmayı öğrendim, susmayı ve konuşmayı, ailemden uzakta hayatla savaşmayı öğrendim. Sadece bu kazanım bile bundan sonra karşıma çıkacak tüm sorunlar için elimdeki en büyük diploma olacak.” ifadelerini kullandı. Karadavut konuşmasının devamında üniversite hayatının kendisine büyük hayaller kurmayı öğrettiğine vurgu yaparak; “Hayatta ne olursan ol, yaptığın işteki en iyi adam sen ol” düsturuyla hayatına yeni bir adım atacağını sözlerine ekledi.

Törende bir konuşma yapan Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, bugün Bozok Üniversitesinin hayatında önemli bir günü yaşadığını belirterek, “Bugün mezun verdiğimiz öğrencilerimizin hayatında yeni bir sayfa açılıyor. Dolayısıyla onlar için önemli olan bugün bizim için de çok önemli ve özel bir gündür. Bugün elbette aramızdan mezun olmak suretiyle ayrılacak olan genç mezunlarımız için önemli bir gün. Bugün biz fakülte ve yüksek okullarımızdan 2 bin civarında arkadaşımızı uğurluyoruz. Onlara yeni hayatlarına başlarken başarılar dileyerek hayata uğurluyoruz” dedi.

Öğrencilere seslenen Rektör Karacabey, “Uzun bir tahsil hayatı, hayatınızın önemli bir kısmıydı ancak bundan sonraki çok daha önemlidir. Burada kazandığınız bilgi beceri ve değerleri, aldığınız eğitimi ülkemize hizmet ederek insanımıza hizmet ederek, ülkemiz çıkarları doğrultusunda değerlendireceksiniz. Bugün aramızdan ayrılacak olan genç kardeşlerimiz ve meslektaşlarım. Üniversite sadece bir diploma vermiyor. Burada kazandığınız bilgi, beceri ve bu esnada kurduğunuz dostluklar gelecekte ülkemize yapacağınız hizmette çok önemli bir rol oynayacaktır. Kendi değerlerine sahip çıkarak, kendi toplumuna hizmet etmenin haklı gururunu yaşayarak ve topluma hizmet uğurda önemli bir görevi üstlenmiş olarak buradan ayrılmış olacaksınız. Burada öğrendiğiniz bilgiler, çalışma hayatınızda mutlaka yardımcı ve yol gösterici olacaktır ama bununla beraber kazandığınız Vatan ve millet sevgisi bu topluma hizmet etmekte, bu toplumun birlik ve beraberliğini sağlamakta çok önemli olacaktır. Toplumlar gençleriyle övünürler, çünkü gelecek gençlerdedir. Bütün toplumların geleceğe güvenle bakmasının yolu ve imkanı yetiştirdiği gençliğe güvenmesiyle mümkündür, biz size güveniyoruz. Biz sizin gerçekten ülkesini ve milletini seven çalışma hayatında başarılı olacak ve ülkesini severek hizmet edecek insanlar olacağınıza canı gönülden inanıyoruz. Bütün kalbimizle bu hayatınızda başarılar diliyorum” diye konuştu.

Bozok Üniversitesi 9 fakültesi ve yüksek okullarıyla mezuniyet verdiğini dile getiren Rektör Karacabey, “Ancak henüz öğretime başlamamış 2 fakültemiz ve mezun vermemiş fakültemiz var. Bugünkü mezunlarımız 4 fakülte ve yüksek okullarımızın öğrencileridir ve 2 bin mezun veriyoruz. Bütün fakültelerimiz mezun vermeye başladığında bu sayılar 4 bin 5 bin olacaktır” ifadelerini kullandı.

Daha sonra konuşan Vali Vekili Yavuz Güner’de mezun olan öğrencilere bundan sonraki hayatlarında başarılar diledi.

Konuşmaların ardında fakülte ve yüksek okullarında birinci olan öğrenciler yaş kütüklerine isim plakalarını çaktı. Dereceye giren öğrencilerin ödüllendirilmesinden sonra Türk Halk Müziği Sanatçısı Orhan Hakalmaz bir konser verdi.

Etiketler: bozok üniversitesi   mezuniyet   tören  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki