2. TOKİ konutları inşaatı başladı

Sorgun’da, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Üçtepeler mevkiinde yaptırılan Engelliler TOKİ Konutları inşaatı başladı.
Yayınlanma tarihi: 11 Eylül 2015, Cuma günü, saat: 09:45

Sorgun’da, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Üçtepeler mevkiinde yaptırılan Engelliler TOKİ Konutları inşaatı başladı. TOKİ Konutları inşaatı Şantiye Şefi Orhan Tura, 40 personel ile başladıkları inşaatın 5 blok, 158 daire olacağını ve proje süresinin 555 gün olduğunu söyledi.

Tura, 1+1 ful dairelerin sadece engelliler için olmadığını, ekonomik gücü yerinde olmayan vatandaşlarında bu dairelerden alabileceğini ifade ederek “Normal şartlar altında 1,5 yıl sürecek olan inşaatımızı, tünel kalıp kullandığımız için bir yılda tamamlamayı planlıyoruz. Yani önümüzdeki eylül ayının sonuna inşaatımız tamamlanmış ve teslim edilmiş olacaktır. Ancak bu dediklerim hava şartlarının uygun olması ve bir olumsuzluk yaşanmaması durumunda gerçekleşecektir. Bu sistemle 10-12 günde bir bloğun kaba inşaatını bitirebiliyoruz. Şu an 40 işçi çalışıyor ama bu sayı ince işçiliğe geçince daha da artacaktır” dedi.

Yeni TOKİ inşaatlarının Sorgun’a hakim ve çok güzel manzarası olan bir alanda başladığını, bu alanın şimdiye kadar değerlendirilmemiş olmasının ise şaşkınlık verici olduğunu sözlerine ekledi.

Etiketler: toki   sorgun  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki