1959 Yozgatspor 'da Geçici Yönetim Oluşturuldu

Yeni sezonda şampiyonluğa oynayan bir takımın oluşturulması, sporseverleri kucaklayan bir yapının kurulması amacıyla harekete geçen Belediyenin önderlik ettiği çalışmaların en önemlisi dün Şefaatli Belediyespor kongresinde atılmış oldu.
Yayınlanma tarihi: 07 Mayıs 2015, Perşembe günü, saat: 08:06

Bal Ligi’ne çıkan Şefaatli Belediyespor’un yöneticileri, 1959 Yozgatspor ismiyle kurulacak yeni takımın çatısı altında toplanmak için geçici yönetim listesini Divan’a sundu. Kabul gören liste önümüzdeki günlerde yapılacak yeni bir kongrede Yönetimin oluşturulması, isim değişikliği için ikinci bir kongrede bir araya gelecek.

Yozgatspor’un ligden düşmesinin ardından yaşanılacak gelişmeleri merakla bekleyen camia tüm gelişmeleri Gazetemizden takip etmeye devam ediyor.

Yozgatspor takımı teknik heyeti ve oyuncularının alacaklarını alamadıkları gerekçesiyle Bal Ligi baraj maçına çıkmaması sonrasında Yozgat’ı Bölgesel Lig’de temsil etme hakkı kazanan Şefaatli Belediyespor’un yönetimi, yeni kurulacak olan takımla birleşmek için ilk adımı attı. Yozgat Belediyesinin önderliğinde yepyeni bir takım kurulma yolunda başlatılan çalışmalara destek veren Şefaatli Belediyespor’un yönetimi, 1959 Yozgatspor ismiyle kurulacak olan yeni takımın geçici yönetim listesini divana sundu. Aralarında İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Muammer Yanık, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Akgün, Yozgat Gençlerbirliği Kulübü Başkanı Serkan Sönmez, Yozgatspor Kulüp Müdürü İsmail Şenyiğit’in de aralarında bulunduğu 15 kişiden oluşan geçici Yönetimin oluşturulması ile birlikte yeni takımın temelleri de atılmış oldu.

Geçici yönetim 15 gün sonra asıl yönetimin oluşturulması için olağanüstü toplanma kararı alacak. Bu süreç zarfında takımı güçlü bir yapıya kavuşturmak, tüm Yozgat’ı kucaklayacak bir yönetimin oluşturulması için çalışmalarını yoğunlaştıracak olan geçici yönetim, 15 gün sonra yapılacak olan toplantıda yeni yönetim kurulu listesini divana verecek. Ayrıca bu kongrede kulübün isim değişikliği, renklerinin belirlenmesi gibi gündem maddeleri de görüşülerek karara bağlanacak. Yeni yönetimin oluşturulmasının ardından 1959 Yozgatspor ismini alacak takım yeni sezonda yeniden bir üst lige çıkmak için mücadele edecek. 

Etiketler: yozgatspor   1959   futbol   belediye   şefaatli  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki